Giresun

BULANCAK CHP’DE GÜÇLER SAVAŞI…

CHP Bulancak İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu için bgün seçim yapılıyor. Genel kurulda delegeler adaylar arasında bir tercihte bulunacak.Eski başkan Fatma Karaibrahim Canik, Reşat Özdemir'le yarışıyor

Ama Canik’in işi hiç de kolay değil. Her ne kadar kendi delegeleriyle seçim yapılacak olsa da, başta İl Başkanı Eşref Karaibrahim olmak üzere herkes karşısında. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun da tavır aldığı belirtiliyor. Bunu saklamış da değiller ve görevden aldıkları Karaibrahim Canik’in seçilmemesi için her yolu deniyorlar.Gürsoy da bu ekibin adayı gibi.

Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaş ve partinin ağır toplarından ve Fatma Karaibrahim Canik'in en büyük destekçisi Aykut Gezmiş ise sessiz duruyorç Bu nedenle Canik’ten yana perde arkasından delege çalışması yaptıkları belirtiliyor.Dolayısıyla seçim bu anlamda önem kazanıyor. “CHP tabanı bu cepheleşmeyi ‘iradeye müdahale’ olarak değerlendirip Fatma Karaibrahim Canik’ten yana tercihini kullanabilir” diye yorumlar yapılıyor.

Otogar Düğün Salonu’ndaki genel kurulun saat 10.00’da başlayacağı açıklandı.

Bilindiği gibi Canik, belediye başkan adayı olduğu süreçte görevinden istifa etmiş, ancak genel merkez tarafından yeniden görevine iade edildikten sonra bu sefer de CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim tarafından çeşitli gerekçeler bulunarak görevinden alınmıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir