Giresun

BULANCAK BELEDİYESİ SU SORUNUNU ÇÖZEMİYOR

CHP Bulancak İlçe Başkanlığı görevine kayyum olarak atanan İGM Üyesi Ömer Mustafa Yılmaz , yaptığı yazılı  açıklamada, “ilçede yaşanan yol ve su sorununa dikkat çekerek,  Bulancak Belediyesi’ni eleştirdi. Yılmaz, “Belediyenin Avrupa Birliği ile yaptığı İçme Suyu Projesi’nin tamamlanmasına 10 ay gibi kısa bir süre kalmasına rağmen işin yaklaşık  % de 20’ ancak yapılabilmiş işi alan müteahhit taşeronlar aracılığı ile işi yapmaya çalışıyor, taşeronlar da ise işçi ücretleri ile ilgili sorun yaşanıyor   kaos devam ediyor.

Belediye yetkilileri ise adeta seyrediyor. Çalışmalar devam ederken yaşanan su kesintileri, yollardaki hasar ve çalışmalardan dolayı kapanan yollarda uyarı levhalarınında bulunmaması  şehir merkezinde yaşamı  çekilmez duruma getiriyor” dedi.

Köylerde de aynı sorunun olduğunu söyleyen Mustafa Yılmaz, şunları söyledi: “Köylerde durum vahim sular sağlıksız ve yetersiz yollar ise kendi haline terk edilmiş, yaz sezonu geçmesine rağmen betondan vazgeçtik greyderli bakım bile yapılmıyor, seçim bitti köyler unutuldu, zaten bu unutmanın göstergesi 30 Eylül 2014 günü muhtarlarla yapılan olağan eylül ayı KÖYDES toplantısına iktidar partisi mensubu üç il genel meclisi üyeside katılmamıştır.

Bulancak halkının oyunu alıp hizmet için yola çıkan İktidar İGM üyeleri, halkın temsilcisi muhtarları  muhatap alıp toplantıya bile gelmemişlerdir. Köy ödeneklerini köylerin ihtiyaçlarına göre değil bireysel taleplerine göre yapan köydes encümeni tepkiler karşılığında çareyi toplantıya gelmemekte bulmuşlardır.

 Halktan kaçmak çare değildir, Çare kaynakları artırmak, köyler arasında adaletli dağılım yapmak, sorunlara çözüm bulmak, ve Bulancak’ta bir köy değil altmış köy olduğunu unutmamak.’ 

         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir