AktüelGiresun

BULANCAK BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞI KURDU

Bulancak Belediyesi tarafından kurulan hayvan barınağı adeta sokak hayvanları için lüks bir yaşam ve sağlık merkezi haline geldi. Özel uyku alanlarından, tedavi merkezine kadar her şeyi içerisinde bulunduran barınak temizliği ile de dikkat çekerken hayvan severlerin de yoğun ilgisini çekiyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

Barınak değil “Sevgi Yuvası”

Sahipsiz hayvanların denetim altında tutulması, her türlü sağlık ve barınma ihtiyaçlarının uzmanlar gözetiminde sağlanması, günümüz modern kent yaşamının gereklerindendir. Bulancak sokaklarında yaşayan başıboş kedi ve köpekler ise bu anlamda çok şanslı. Çalışanları tarafından adeta bir sevgi yuvası haline getirilen barınakta bulunan hayvanların günlük ve haftalık bakımları barınak görevlileri tarafından yapılmakta, veteriner hekim tarafından da her türlü sağlık hizmetleri verilerek rehabilite edilmektedir.

Rehabiliteleri tamamlanan sağlıklı hayvanlar sahiplendirilirken bir kısmı da küpelenerek tekrar sokağa salınmaktadır. Aşıları ve bakımları yapılan bu hayvanlar son derece uysal ve sağlıklı olduklarından herhangi bir tehdit ya da tehlike içermemektedirler. Halkımız bu hayvanlara gönül rahatlığı ile yaklaşabilir, besleyip sevebilirler.

Barınağı ziyarete gelen hayvan severler; adeta bir sevgi yuvası olarak gördükleri Bulancak Belediyesi hayvan barınağının örnek bir barınak olduğunu belirterek, bir çok barınağın kötü durumlarından dolayı ziyarete kapalı olduğunu ve yaklaştırılmadıklarını ifade ederek, sokak hayvanları için böyle bir ortamı hazırlayan belediye Başkanı Recep Yakar ve barınak çalışanlarına teşekkür ve minnetlerini ilettiler.

Bilgi ve destek için: 0454 318 52 12 – 0545 329 14 32 telefonlardan irtibat kurabilir, Pazarsuyu Mevkii Bulancak Belediye Şantiyesi Yanında bulunan barınağı ziyaret ederek dilerseniz bir hayvan sahiplenebilirsiniz.

 

Bir yorum

  1. Merhaba izmir ilinden bulancak bir koyune yerlastim bahceli guzel bir evim var.yurt disinda ve izmir.de bir kac cins köpek sahiplendim ailece hayvanlari seviyoruz. Evim de ve bahcem.de cocuk dostu cins bir kopek barindirmak ve sahiplenmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir