GiresunSpor

BULANCAK ATICILIK MERKEZİ OLMAYA ADAY

Gündoğdu Av Bayii Özel Tek Kurşun, Tabanca ve Yivli Tüfek Atış Yarışmaları Pazar günü yapıldı.

Son yıllarda artan bir ilgi ve etkinlik takvimi ile Avcılık ve Atıcılık spor etkinliklerinde bölgede ilklerin öncüsü olmaya devam eden Bulancak, Avcılar ve Atıcılar Derneği’nin de katkılarıyla bu Pazar (22.06.2014), Gündoğdu Av Bayii organizasyonu ile düzenlenen; Tek Kurşun, Tabanca ve bölgede ilk kez gerçekleştirilen Yivli Tüfek atış yarışmaları büyük ilgi ve beğeni topladı.

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bulancak Avcılar ve Atıcılar Derneği (BAD), Apaydın Av Bayii ve Yıldız Haber Gazetesinin katkıları ile GİRSAN ana sponsorluğunda düzenlenen yarışmalar, Pazarsuyu Jandarma Atış Poligonunda gerçekleştirildi. Yarışmalara Ordu ve Giresun bölgelerinden 200’ün üzerinde avcı ve atıcı katıldı.

Tek kurşun atışlarıyla başlayan yarışmalara; Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki ATLI, Giresun Cumhuriyet Savcısı Soner ERDEN, eski İl Sağlık Müdürlerinden Hasan AYDIN, Jandarma Bölge Komutanlığından Jand. Albay Hamza ÇÖMEZ, Bulancak Garnizon Komutanı Jand. Binbaşı Sadettin ŞAHİN, Bulancak Jandarma Karakol Komutanı Jand. Üs Teğ. Engin OZAN, Giresun Trafik Şube Müdürü Şentürk KÜLEKÇİ, TAF İl Temsilcisi Yusuf MENEVŞE, davetliler ve Giresun-Ordu bölge avcı ve atıcıları katıldılar.

Sunuculuğu ve yöneticiliğini Atıcılık Antrenörü Zafer ÇAMALTI’nın yaptığı yarışmaların baş hakemliğini Eyüp TELLİ, masa hakemliklerini Halil ANAPA, Devrim GÜNER ve İsmail TURHAN, atış yol hakemliklerini de İsa GÜNDOĞDU, Hakan GÜNDOĞDU, Mehmet Ali ER, Özgür EEFENDİOĞLU, Erhan YÜKSEKDAĞ yaptılar.

Bulancak Atıcılık sporlarında merkez haline geldi

Belediye Başkanı Recep YAKAR ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki ATLI, yaptıkları kısa konuşmalarında; atıcılık spor faaliyetlerinde Bulancak’ın her zaman başı çekerek adeta bu konuda bir merkez haline geldiğini söyleyerek, emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür ettiler. Hem Belediye Başkanı YAKAR, hem de İl Müdürü ATLI, başarılarından dolayı dernek ve organizasyon yetkilerini kutlayarak desteklerinin devam edeceğini belirttiler.

av4

 

Gün boyu süren müsabakalarda dereceler şöyle gerçekleşti;

Tek Kurşun Atış Yarışması (Tam Puan 60):

1.      Özgür Efendioğlu (59 puan)

2.      Erhan Yüksekdağ (56 puan)

3.      İsmail Turhan (55 puan)

Tabanca Atış Yarışması (Tam Puan 50):

1.      Hamza Çömez (35 puan) finalde

2.      Mehmet Ali Memiş (35 puan)

3.      Eyüp Telli (33 puan)

Yivli Tüfek Atış Yarışması (Tam Puan 50):

1.      Nayim Gündoğdu (49 puan)

2.      Kenan Özdemir (44 puan)

3.      Mehmet Ali Memiş (42 puan)

Program ödül töreni ile sona erdi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir