GiresunSpor

BOZBAĞ, GAZETESİNE THY’DEN KAYNAK AKTARILDIĞI İDDİALARINI YALANLADI

THY yolları başkanı İlker Aycı’nın, kurum bütçesinden Giresunspor önceki başkanlarından Mustafa Temel Bozbağ’ın gazetesine ve kendine maddi imkan sağladığı iddia edildi.
Ulusal medyada çıkan AİRPORT HABER kaynaklı haberlere göre Aycı, okul arkadaşı olduğu iddia edilen Bozbağ’ın sahibi olduğu gazetenin sitesine “İçerik/pazarlama bedeli” adı altında ayda 200 bin TL. yılda 2 milyon 400 bin TL ödeme yapıyor. Ödemenin faturasının da yer aldığı haberdeki iddiaya göre; THY Spor Kulübü Başkanlığı da Mustafa Temel Bozbağ’a tarafından yürütülüyor ve bu görev karşılığında da 40-50 bin TL aralığında bir maaş ödemesi yapılıyor.

“GERÇEK DIŞI,İFTİRA,MANİPLASYON”
Öte yandan Mustafa Bozbağ, iddiaları bazı basın kuruluşlarına yaptığı açıklamayla haberleri yalanladı.
Bozbağ, gazetemize gelmeyen açıklamasında, haberleri ‘iftira ve manipülasyon’ olarak nitelendirdi ve şunları söyledi: ”Haberin içeriğinde şahsım hakkında verilen bilgiler ve olaylar tamamen gerçek dışı ve iftiradır. Basit bir habercilik kuralı olduğu üzere söz konusu iftiraların haberleştirilmeden önce doğru bir şekilde araştırılması mümkünken bunların yapılmaması ve basit maddi hatalarla dolu bu haberin yayınlanmasını gazetecilik açısından da vahim bulduğumu ifade etmek istiyorum.
Hakkımda iftiralarla dolu bu haberi kaleme alan, yayınlayan başta “Airport Haber” olmak üzere haberi gerçekmiş gibi kullanan tüm yazılı, görsel ve sosyal medya kullanıcılarına karşı yasal hakkımı sonuna kadar kullanacağımı bilinmesi isterim”. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir