Giresun

BÖYLE OLUR VALİNİN YILBAŞI HEDİYESİ

Şebinkarahisarlı çiftçiler yılın son günü büyük sevinç yaşadılar. TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü tarafından hibe desteği ile yatırımcılara sağlanan traktör ve makine ekipmanların teslim töreni ilçe merkezinde gerçekleştirildi. Traktörlerin anahtarları Vali Hasan Karahan tarafından sahiplerine verildi. 

Törende bir konuşma yapan Vali Karahan “Bu projelerin amacı çiftçimizin daha üretici, daha verimli, bulunduğu yerde ekonomiden aldığı, milli gelirden aldığı payın daha fazla olmasını sağlamaktır. Devletimizin ve hükümetimizin politikası bu yönde. Bunların sonu gelecek” dedi. 

TKDK Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban da konuşmasında; ‘’Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörlüğü; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olarak kurulmuş ve 2012 tarihinden itibaren ilimizde faaliyete geçmiştir. 2012 yılı içerisinde başta Hazine Müsteşarlığı ve Avrupa Birliği Komisyonu olmak üzere çok sayıda denetimden başarıyla geçerek akreditasyon sürecini tamamlayıp yetki devrini almıştır’’ dedi.

Konuşmaların ardından traktörlerin teslimi için kurdele kesildi. Vali Karahan traktörleri çalıştırarak hak sahiplerine anahtarlarını teslim etti. Ayrıca diğer ekipmanlar da üreticilere teslim edildi.

Yatırımcılara IPARD Programı kapsamında %50 hibe ile; 24 traktör, 21 römork, 2.275 kovan, 100 şurupluk, 9 polen kurutma makinesi, 4 bal süzme makinesi, 3 sır alma makinesi, 2 bal dinlendirme tankı, 1 ısıtma tankı, 1 baraka ve 1 adet karavan desteği sağlandı.

Törene; Vali Hasan Karahan’ın yanı sıra Şebinkarahisar Kaymakamı Erkan Kalender, Cumhuriyet Başsavcısı Türker İkibaş, Ağır Ceza Reisi Mustafa Özçelik, İl Jandarma Komutanı Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Alucra Kaymakamı Hacı Aslan Uzan, İl Milli Eğitim Müdürü, Necati Akkurt, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr Muhammet Angın,  GRÜ Meslekyüksekokul Müdürü Fatih Aygün, TKDK Giresun İl Koordinatörü Özer Çoban, Şebinkarahisar İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe yöneticileri ile çok sayıda üretici katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir