Giresun

BORSACI’YA GÖRE YOLSUZLUK YOK…

Giresun Ticaret Borsası, yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını ekonomiye zarar veren dış kaynaklı müdahale olarak nitelendirdi.  Borsa Başkanı Mustafa Demirci ve Borsa Meclisi Başkanı Harun Aydın imzasıyla yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan’a ve bakanlarına sahip çıkıldı.

Operasyonu kınayan Demirci ve Aydın, açıklamalarında, “Büyük yolsuzluk adı altında demokrasiye getirilen mühendislik harekatının, ekonomik maliyetini 75 milyon Türk Milleti ödemektedir. Ülkemize ve milletimize bu bedeli ödetmeye kimsenin hakkı yoktur” dedi..

Açıklamada, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve çalışma arkadaşlarına, milletimizin itimadının tam olduğunun inancıyla, Türkiye'de yaşanan bu olayların yine milletimizin sağduyulu yaklaşımıyla aşılacağına inanmaktayız” ifadelerine yer verildi.

Giresun Ticaret Borsası’ndan yapılan yazılı açıklamada Ak Parti’ye yönelik olarak 17 Aralık’ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonları kınandı. Borsa Başkanı Mustafa Demirci ve Borsa Meclisi Başkanı Harun Aydın imzasıyla yapılan açıklamada,  son yıllarda ekonomide istikrar sağlandığı ve Türkiye’nin her alanda büyüdüğü iddia edilerek, şu görüşlere yer verildi:  "Bu gün ortaya çıkan durum, Türkiye ekonomisine zarar verecek ölçülerdedir. Ancak, milletimizin birliktelik gücü bunu aşmaya yetecektir. Büyük yolsuzluk adı altında demokrasiye getirilen mühendislik harekatının, ekonomik maliyetini 75 milyon Türk Milleti ödemektedir. Ülkemize ve milletimize bu bedeli ödetmeye kimsenin hakkı yoktur. Ülkemiz, yolsuzlukla mücadelede önemli başarılar elde etmiştir. Vatandaşlarımızın özellikle şeffaf yönetim anlayışına ve hukukun gereğinin yapıldığına olan inancı tamdır”.

GÜLEN HAREKETİNE GÖNDERME

Mustafa Demirci ve Harun Aydın, ortak açıklamalarında, operasyonu ‘dış müdahale olarak nitelendirdiler. Açıklamada, “Ülkemizde yaşanan tüm olayların, kendi devlet düzenimiz ve geleneğimiz içersinde hükümet ve yargı tarafından gerektiği şekilde üzerine gidileceği tüm kesimlerce bilinmekte iken çeşitli dönemlerde ülkemiz yurt içinden ve yurt dışından siyasi müdahaleleri yaşamıştır. Bu müdahalelerden özellikle Türk özel sektörü olmak üzere milletimiz zarar görmüş, demokrasi ve insan hakları sekteye uğramıştır. Bu bağlamda, halkımızın hür iradesini kullanarak belirlediği siyasi iradeye ve siyasete dışarıdan yapılan müdahaleleri doğru bulmuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

“ERDOĞAN’A İTİMADIMIZ TAM”

GTB’nin açıklamasında, Başbakan Erdoğan ve ekibine de destek mesajı gönderildi.

Açıklamada, “Ülkemizde yaşatılması bizce planlanan bu kaos havasının, öncelikle girişimci ruha ve ekonomiye olumsuz etkilerinin bulunduğunu ve bu etkinin de dolayısıyla hiç de bu durumları hak etmeyen milletimize ödettirildiğini buradan bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Bu vesileyle, her alanda gelişmiş ülkelerle yarışır duruma gelen ülkemizin Devlet yapısına ve başarılarına yapılan bu müdahaleyi nereden gelirse gelsin tekraren kınıyoruz. Bu süreçte, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve çalışma arkadaşlarına, milletimizin itimadının tam olduğunun inancıyla, Türkiye'de yaşanan bu olayların yine milletimizin sağduyulu yaklaşımıyla aşılacağına inanmaktayız" denildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir