Sağlık

BOĞULMALARA ÖNLEM…

CANKURTARAN OLMAYAN PLAJLAR KAPATILACAK

Yaz mevsimi ve deniz sezonunun açılmasından dolayı artan boğulmalar için alınması gereken önlemlerle ilgili toplantı Vali Dursun Ali Şahin başkanlığında, bugün saat 14.00’de Valilik Kriz Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı. 

Vali Şahin Başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve ilgili daire amirleri katıldı.

Toplantı’nın açılışında bir konuşma yapan Vali Şahin, “Takdir Allah’tandır ama tedbirini almak ta kuldandır. Tedbir alınırsa belki başına gelenleri uzaklaştırabilir. Bizim inancımızda güzel bir söz vardır; ‘Bir kişinin canını kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibi olur’ o vesileyle denizde boğulmaları önlemek bizim için önemlidir.” diyerek Cankurtaran görevlisi olmayan işletmelerin açılmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini ve açılan işletmelerinde verilen süre içerisinde eksikliklerini tamamlamamaları durumunda derhal kapatılacağını söyledi.

Yapılan toplantı sonucunda; Yaz mevsimi ve deniz sezonunun açılmasından dolayı meydana gelebilecek boğulmaların önlenmesi için; İl Özel İdaresi, sorumluluk bölgesine göre İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik, Defterdarlık, İl Halk Sağlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevlilerinden müteşekkil bir komisyon kurulmasına karar verildi.

Bu Komisyon’un Giresun il sınırları içerisindeki sahillerde bulunan işletmeleri, güncel olarak hazırlanacak bir valilik genelgesindeki usul ve esaslara göre denetleyerek eksikliklerin giderilmesi için 1 hafta süre tanınmasına ve bu süre zarfında eksikliklerini tamamlamayan işletmelerin kapatılmasına için erekli yasal işlemlerin başlatılması da alınan kararlar arasında yer aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir