AktüelGiresun

BİSİKLET YOLU OLMAYAN TEK ŞEHİRDE GÖSTERMELİK ETKİNLİK!

BU SENE DE YOLSUZ YAPILDI 

Karadeniz’in bisikletler için tek belirlenmiş yol olmayan ili olan Giresun’da Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında motorsuz araç kullanımına dikkat çekilmesi amacıyla  bisiklet etkinliği düzenlendi. Giresun Belediyesi’nin organizasyonuyla yapılan etkinlik şehiriçi yolu üzerinde trafiğe kontrollü geçiş verilerek yapıldı.  

 Giresun Gençlik Spor Bisiklet Kulübü sporcularının Gemilerçekeği mevkiindeki Botanik Park önünden başlayan Atatürk Meydanı’nda sona eren etkiniliğe Belediye Başkan Vekili Hasan Yılmaz da katıldı.  BİSİKLET YOLU OLMAYAN TEK ŞEHİRDE GÖSTERMELİK ETKİNLİK!

“BİSİKLET YOLU GÖREV SÜREMİZDE YAPILACAK” 
Yılmaz, yaptığı açıklamada belediye olarak bisiklet sporuna büyük önem verdiklerini belirterek, sahil boyunca bisiklet yolu yapımının belediyenin projeleri arasında yer aldığını ve görev süreleri içerisinde bunu mutlaka hayata geçireceklerini söyledi.
Yılmaz “vatandaşlarımızı bisiklet ve elektrikli araç kullanımına teşvik etmek, mümkün olduğunca trafikten arındırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Giresun Gençlik Spor Bisiklet Kulübü Başkanı Soner Çiçekoğlu ise: ’’Derneğimizin temel felsefesi ‘aracından in bisikletle, yaya olarak hareketini arttır’. Hareketi arttırıp motorsuz bir gün yaşatmak için bizleri bir araya getiren Giresun Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir