Aktüel

BİSİKLET YOLSUZ GİRESUN’DA BİSİKLET ETKİNLİĞİ

Giresun Belediyesi, Avrupa Gençlik Haftası Etkinleri Kapsamında motorsuz araç kullanımına dikkat çekildi. Gemilerçekeği mevkiindeki Botanik Parktan Atatürk Meydanı’na bisiklet turu düzenledi.  BİSİKLET YOLSUZ GİRESUN'DA BİSİKLET ETKİNLİĞİGiresun Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden’in de katıldığı bisiklet turuna Giresunspor Bisiklet Kulübü sporcuları iştirak etti.  

Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden yaptığı açıklamada: “Avrupa Gençlik Haftası Etkinlikleri kapsamında motorsuz araç kullanımına karşı toplumsal farkındalık oluşturabilmek için Giresun Belediyesi olarak bir dizi etkinlik yapmak istedik. Vatandaşlarımızı bisiklet ve elektrikli araç kullanımına teşvik etmek, mümkün olduğunca trafikten arındırmak istiyoruz” dedi.

Bisiklet sporcuları ise etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirerek: “Temel felsefemiz aracından in bisikletle, yaya olarak hareketini arttır. Hareketi arttırıp motorsuz bir gün yaşatmak için bizleri bir araya getiren Giresun Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bisiklet ekibi daha sonra belediyeye gelerek başkanlık makamında Belediye Başkanvekili Adil Erol’u ziyaret etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir