GiresunUlusal

BİLAL ERDOĞAN ALUCRA’DA LGBT’LERE NE DEDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Giresun’un Alucra ilçesinde Boyluca köyünde katıldığı “Seyyid Mahmud Çağırgan Veli’yi Anma” etkinliklerindeki konuşmasında, çeştitli cinsel kimliklere sahip gurupların oluşturduğu LGBT’ye çattı. Gurubu cinsel sapıklığı özendirmekle suçlayan Erdoğan, “öyle bir ahir zamanda yaşıyoruz ki çocuğuna hiçbir şey yapmazsan Allah korusun nereye gideceği belli değil, neyin tesirinde kalacağı belli değil. Hangi madde bağımlısı olacak, içki düşkünü olacak, batı özentisi olacak belli değil. Allah korusun şimdi bir de cinsel sapıklıkları özendirmeye çalışan bir zihniyet var, normalleştirmeye çalışan bir zihniyet var” dedi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı sıfatıyla katıldığı etkinlikte Bilal Erdoğan, etkinlikte yaptığı konuşmada, uyuşturucu ve diğer kötü alışkınlıklara da dikkat çekti.

Konuşmaların ardından katılımcılar, Çağırgan Baba’nın Yavuz Sultan Selim tarafından vakfedilen Alucra’nın Boyluca köyünde bulunan türbesi, külliyesi ve evi ziyaret edilerek dualarla anıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir