Aktüel

BERRİN AYDIN’DAN EYNESİL’DEKİ KADINA SALDIRIYA KINAMA

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Aydın, Ülfet Dikici, oğlu, gelini ve torunları ile birlikte gittiği Eynesil’deki parkta saldırıya uğrayarak dövülmesini ‘kamu vicdanını derinden yaralayan üzücü bir olay’ olarak nitelendirdi ve kınadı.
Aydın, yaptığı yazılı açıklamada olayın ilçe belediye başkanın gözleri önünde gerçekleştiğine dikkat çekerek, CHP’yi hedef aldı ve “10 kişinin birden savunmasız, masum kişilere saldırması, insanlığa sığmaz. Hukuk da kamu vicdanı da bunun hesabını sorar. Mağdurların mevcut durumları, aldıkları raporlar saldırının ne derece vahşi ve acımasızca yapıldığını gözler önüne sermektedir” dedi.
Berrin Aydın, açıklamasında şunları söyledi: “İktidara geldiği günden bugüne insan haklarına, hak arama özgürlüğüne ve kadın haklarına daima sahip çıkan, bu alanda birçok yasal düzenlemeleri hayata geçirerek önemli kazanımları hayata geçiren AK Parti’nin bu zorba anlayışa seyirci kalması da beklenmemelidir. Ülfet Dikici ve ailesine bu vahşeti yapanlar hukuk önünde hesap verecek. Biz de Ak Parti Kadın Kolları olarak hemşehrimizin yanında olacağız.
Hak edenler gerekli cezaları alana kadar hukuki sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir