Kültür - Sanat

“BENİM CUMHURİYETİM” YARIŞMASI

Giresun Belediyesi Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Benim Cumhuriyet'im" konulu resim yarışması devam ediyor. 

Giresun Belediyesi hizmet sınırları içerisinde eğitim veren kamu ve özel ilköğretim okulu öğrencilerine, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Cumhuriyet Bayramı’nın önemini vurgulamak sanatsal faaliyetlere yönlendirmek ve yetenekli öğrencileri tespit etmek amacıyla yarışma düzenledi. bu yarışmayı düzenlediklerini belirten Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve fotoğraf makinesi, en çok katılım sağlayan okula da masa üstü bilgisayar hediye edileceğini söyledi.

Katılımcıların eserlerini en son 21 Ekim Pazartesi gününe kadar Giresun Belediyesi Basın Yayın İşleri Şefliği'ne teslim etmeleri gerektiğini de vurgulayan Aksu, detaylı katılım bilgisinin belediye internet sitesinden, Belediye Basın Yayın İşleri Şefliği'nden veya 444 4 028 – 160 numaralı telefondan edinilebileceğini belirtti.

Başkan Aksu, resim öğretmenleri ve ressamlardan oluşan jüri tarafından ayrıca sergilenmeye değer bulunan eserlerin 28-29 tarihleri arasında Can Akengin Sanat Galerisi'nde sergileneceğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir