GiresunManşet Üstü

BELEDİYEYE TEPKİ EYLEMİNİN NEDENİ BARİYER…

Aracına kendini killeyerek Giresun Belediyesi önünde eylem yapan Bulancaklı elektrikçi Ömer Kılıç,(28), Giresun Emniyeti’nde yapılan sorgusunun ardından ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Kılıç’ın aracında bulunan tabancanın da kuru-sıkı tabir edilen özellikte olduğu anlaşıldı.

Giresun Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Teknolojisi Bölümü Mezunu olduğunu söyleyen Kılıç, yaptığı açıklamada, eylemi,belediyeye yaptığı bir iş nedeniyle zarara uğradığı için protesto amacıyla yaptığını söyledi. Bulancak Sanayi Sitesi’nde elektrik-elektronik üzerine işyerleri olduğunu belirten Ömer Kılıç, şunları söyledi: “Giresun Belediyesi'nin isteği üzerine yeni düzenlenen Gazi Caddesi’ne yollara araç girişini gerektiğinde engellemek için kullanılmak için elektrikle çalışan açılır kapanır uzaktan kumandalı bariyer yaptım. Kendi icadımdı. Yatırım yaptım, borca girdim. Ancak belediye daha sonra bu işi bana encümen kararına rağmen yaptırmaktan vazgeçti. İhaleyle Diyarbakırlı bir firmadan aldı. Bu nedenle de mağdur edildim. Bu durumu Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya anlatmak için çok uğraştım. Hal olmayınca böyle bir protesto yapmaya karar verdim”
Hiçbir partiye mensup olmadığını söyleyen Kılıç, Başkan Aksu’nun kendisini araçtan indirerek ikna ettiğini ve sorununu dinlediğini söyleyerek teşekkür etti.

Ömer Kılıç, önceki gün trafiğe kapalı Atatürk Meydanı’na aracıyla girerek protesto eylemi yapmış, kendisini aracına kilitleyerek Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu gelinceye kadar eylemini sürdürmüştü.  

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir