Giresun

BELEDİYEDE KAR TEYAKKUZU

 Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava Doğu Karadeniz Bölgesini etkisi altına aldı. Cumartesi günü başlayan kar yağışı nedeniyle Giresun Belediyesi karla mücadele ekibi 24 saat görev yaparak, ana arterleri, sağlık kuruluşları ve önemli ulaşım yollarını açık tutmayı sürdürmeye çalışıyor.  

 Belediye Başkanı Kerim Aksu, kar yağışının devam edeceğini, bu nedenle her türlü tedbirin alındığını söyledi. Aksu, “ Karla mücadele için 15 iş makinesi, 2 greyder, 10 kamyon, 3 tuzlama ve yıkama aracı, 200 acil müdahale ekibi görev başındadır. Öncelikle ana yollar, dolmuş yolları, hastane yolları 24 saat ekiplerimiz tarafından ulaşıma açık tutulmaktadır. Cenaze ve acil hastaların nakilleri 112 ve hastanelerle koordineli olarak sağlanmaktadır. Kar mücadelesinin sağlıklı yürütülebilmesi için özel araçların değil , toplu ulaşım araçlarının kullanılmasını önemle rica ediyoruz. Şuana kadar olumsuz bir konu tarafımıza ulaşmamıştır. Kar yağışının devam edeceği dikkate alınarak, ekiplerimiz hazır olarak çalışmalarını sürdürecektir“ dedi. 

Kar alınlığı Pazar günü Giresun merkezde 25 cm ,Gedikkaya Mahallesi’nde 50 cm, Samanlıkkıranı Mahallesi’nde 70 cm,Aksu Mahallesi’nde 30 cm,Cumhuriyet Mahallesi’nde 65 cm, Kayadibi Mahallesi ve Seldeğirmeni Mahallesi’nde 80 cm olarak tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir