Giresun

BEKTAŞOĞLU’NUN HALK OTOBÜSÜ HASSASİYETİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, belediyelerin ulaşım hizmetleri kapsamında yolcu taşımacılığı hizmetlerini sürdürmesi gerektiğini belirterek, bu konuda ilgili bakanların genelge yayımlamasını istedi.

Belediyelerin  halk otobüsü taşımacılığından vaz geçtikleri  veya bu hizmetleri devrettiği şirketlerle;  gazi, şehit yakını, engelli ve yaşlı yurttaşlarımızın ücretsiz taşınmasına yönelik anlaşma yapmadıklarını söyleyen Bektaşoğlu, “Bu konudaTürkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden şikayetler alıyoruz”dedi. 

Buna örnek olarak Bulancak Belediyesi’ni gösteren CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi:”Örneğin Giresun’un bulancak ilçesi belediyesi resmi aracını servisten kaldırarak  taşımacılık hizmetlerini tek taraflı olarak iptal ettiğini açıkladı. 

İlçede yaşayan oğlunun da kendisi gibi engelli raporu olan Cemil Meyveci  isimli  yurttaşımız, yasa ve yönetmeliğe rağmen belediyenin bu hizmetinden yararlanamadıklarını ifade ediyor.

Valiliğe ve ilgili birimlere yazdığı dilekçeler de var.

Bununla ilgili olarak Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ve İçişleri Bakanlığı’nın belediyelere görevlerini hatırlatan bir genelge göndermelerini talep etmekteyiz”.

 Bektaşoğlu,”Yasalarla tanımlanmış  ücretsiz seyahat hakkının kullanımını kimsenin kaldırmaya hakkı yoktur.

Bu yurttaşlarımızı sosyal devletin güvencesi altına almak ve mağduriyetlerini önlemek temel görevlerimizden birisidir”diye konuştu.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir