GiresunUlusal

BEKTAŞOĞLU’DAN TERÖR TESPİTLERİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 38 kişinin hayatını kaybettiği İstanbul'daki terör saldırısıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Bektaşoğlu, ülkemizin en önemli sorunun terör olduğunu belirterek, "Terörü ve terörizmi destekleyen ve besleyen güç örgütlenmelerini, derin yapıları, onlara zemin hazırlayan siyasal bakış açısı, anlayışları ve politikaları ortadan kaldırmadığımız ve topyekün, birlik ve beraberlik içinde bir mücadele yürütmediğimiz sürece bu acıları yaşamaya devam edeceğiz"dedi.

Bülent Bektaşoğlu açıklamasında şunları söyledi:"Acımız büyük, yüreğimiz yanıyor. Hain, alçak, cani teröristler, her zamanki gibi bir kez daha masum halkımızı hedef aldı. Bir spor karşılaşması sonrasında patlayan bombalarla, 30’u güvenlik görevlisi olmak üzere 38 yurttaşımız hayatını kaybetti.

Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Karanlıkta hiçbir şey kalmamalı.Bu katliamın nasıl planlanarak gerçekleştirildiği konusunda bütün bilgi ve belgelerin, failler ve onlara yardım edenlerin ortaya çıkarılmasını diliyorum. 

Bu son saldırı bir kez daha göstermiştir ki; ülkemizin en temel sorunu terördür. Terörü ve terörizmi destekleyen ve besleyen güç örgütlenmelerini, derin yapıları, onlara zemin hazırlayan siyasal bakış açısı, anlayışları ve politikaları ortadan kaldırmadığımız ve topyekün, birlik ve beraberlik içinde bir mücadele yürütmediğimiz sürece bu acıları yaşamaya devam edeceğiz.

Terörü yenecek, barışı ve huzuru sağlayacak tek güç demokrasidir. Bunun için terörle mücadele politikası, yeteneği, imkan ve kabiliyeti gelişmiş, istihbaratı güçlü, bütün kurum ve kurallarıyla işleyen hukuk düzenini benimsemiş, eksiksiz, tam parlementer demokrasiye dayalı bir siyasal sistem gereklidir. Halkımızın beklentisi de budur.Herkesin de böyle bir amacı ve tercihi olmalıdır.

Başka hayaller, emeller ve maceralar peşinde koşanlar, bilerek ve isteyerek terör suçunu ve katliamlara ortak olacaklardır.

Mevlit kandilinde son yolculuklarına uğurladığımız şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmetler, acılı ailelere sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Milletimizin başı sağolsun. Vatan sağolsun, teröre lanet olsun."

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir