GiresunManşet Üstü

BEKTAŞOĞLU:AKP’NİN TAŞERON DÜZENİ YIKILACAK

 CHP Giresun Milletvekili Adayı Bülent Bektaşoğlu, Giresun Özel İdare Şantiyesi’ni ziyaret ederek işçilerle sohbet toplantısı düzenledi,  sorunlarını dinledi. Bektaşoğlu konuşmasında, taşeron işçilere kadro sözü verdi.

 

 

DSC_2283

Türk-İş’e bağlı Yol-İş Sendikası yöneticisi Şükrü Ertürk ve sendika üyeleri tarafından karşılanan Bektaşoğlu, işçilere hitaben yaptığı konuşmada, “Giresun’un zor ve çetin coğrafyasında köyleri yollarla ilçelere, beldelere ve dolayısıyla insanları birbirine bağlayan sizlersiniz. Emeğiniz bizim için kutsaldır. Sizi özellikle ziyaret ederek  kutlamak istedim. Daha çok birlikte olacağız. Milletvekilliğim süresince sizlere, bütün işçi kardeşlerime hep yakın olacağım. Sık sık toplantılar yapacağız. Yöneticilerinizle, sendika yönetiminizle birlikte çalışma yaşamınızla ilgili sorunlara ve ilimizin sorunlarına birlikte çözümler arayacağız, sizi paydaş kabul edeceğiz. Bir ve beraber olacağız” dedi.

CHP adayı sendikanın taşeronlaşmaya karşı yürüttüğü hukuk mücadelesini kutladı.

DSC_2297

“AKP’NİN KÖLELİK DÜZENİ YIKILACAK, TAŞERON İŞÇİLER KADROLU OLACAK”

 “ Türkiye’de en sorunlu kesimlerden bir tanesi emekçiler. Emekçilerimiz mutlu değil. Sorunları katmerleşerek büyüyor. Çalışma barışı tehdit ve baskı altında “diyen Bektaşoğlu, şöyle konuştu: “Partimiz emeği en yüce değer kabul ediyor. Bu nedenle seçim bildirgesi olarak açıkladığımız taahhütlerimiz arasında emek geniş yer tutuyor.Asgari ücretin net 1.500 lira olması, maaşlardan verginin kaldırılması, iki maaş ikramiye işçilerimize taahhüdümüzdür. Ama hepsinden önemlisi biz; taşeronsuz bir Türkiye hedefliyoruz. Taşeronluk AKP’nin yarattığı modern kölelik düzenidir.  Bu düzeni yıkacağız.  Emeği yandaş müteahhitlere ve onların şirketlerine peşkeş çekmektir. İşçinin öyle birkaç tane tanımı olmaz. 4-B, 4-C taşeron gibi sınıflandırarak  işçiler arasında gelir adaletsizi yaratmak insafızlıktır. CHP iktidarında bütün işçiler kadrolu olacak, hepsinin ekonomik, sosyal, sendikal hakları korunacak. Sizden istediğim parti farkı gözetmeksizin bu sefer 7 Haziran’da CHP’ye oy vermeniz.Bizlere 4 yıllık yetki vermeniz. Yaşanacak Türkiye, yaşanacak Giresun’u hep birlikte kuracağız ”

DSC_2302

CHP Giresun Milletvekili Adayı Bülent Bektaşoğlu, daha sonra şantiyenin diğer bölümlerini de gezerek işçilerle sohbet etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir