Giresun

BEKTAŞOĞLU: TROL SALDIRISI VE PROVOKASYON

BULANCAK İLÇESİNDE REFERANDUM ÇALIŞMASI SIRASINDA 4 KİŞİLİK GURUBUN SÖZLÜ, KÜFÜRLÜ, ISTAKALI SALDIRISINA UĞRAYAN CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU “BU BİR PROVAKASYON. OLAYIN ARKASINDAKİ KİŞİ VE KURULUŞLARIN ORTAYA ÇIKARILMASININ BEKLİYORUZ” DEDİ. BEKTAŞOĞLU: TROL SALDIRISI VE PROVOKASYONGiresun’un Bulancak ilçesinde CHP il ve ilçe yöneticileri ve bir gurup partili ile referandum çalışması yaparken bir gurubun saldırısına uğrayan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “Bu saldırı probakatif amaçlıdır.  O anda değil, önceden planlanmış, kayıta hazır cep telefonun bile düşünüldüğü bir organizasyon ve mizansenle gerçekleştirilmiştir. Bunu fark ederek sağduyulu, yatıştırıcı olayın tartışma boyutunda kalmasını sağlayıp, kahvede bulunan diğer vatandaşlarımızın da katkısıyla daha fazla büyümesini engelledik. Saldırganları ellerinde öldürücü özelliğe sahip ağaç okey ıstakalarıyla arkamızda bırakarak oradan ayrıldık” dedi.“BELEDİYE BAŞKANI YAKAR, SERVİS EDİLEN GÖRÜNTÜLERLE SALDIRIYI MEŞRU HALE GETİRDİ.ALGI YARATTI. PROVOKASYONDAN NEMALANMAYA ÇALIŞTI” 

BEKTAŞOĞLU: TROL SALDIRISI VE PROVOKASYON

 

Yaşananların görüntülerinin kısa sürede mehter marşı eşliğinde önce Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’a yakın kişilerin kurduğu ve sadece ona ait haberlerin yer aldığı bir gurup sayfası üzerinden yayımlandığını öne süren Bektaşoğlu şunları söyledi: “hemen yandaş kanallara telefona bağlanan Yakar, aynı görüntüler üzerinden olayı yalan, yanlış, içinde tek doğru olmayan bilgilerle, tamamen çarpıtarak, büyüterek, partimi ve beni hedef gösteren söylemlerle algı yaratmaya çalıştı. O kanallarda görüntüler montajlanarak olayın failleri mağdur yapılmak istendi. Nasılsa o anda ilçede bulunan bir başka yandaş kanal elemanları da saldırganlara mikrofon tuttu. 
Recep Yakar’ın kendisini arayıp geçmiş olsun dahi demeden aslını öğrenmeden bu davranış sergilemesini eleştiren CHP milletvekili Bektaşoğlu, “bu tavrını, geçmişini, vatandaşların tepkisini çeken yönetim kusurlarını, bu tür provokasyonlardan nemalanarak aklanmaya çalışma çabası olarak görüyor, ilçesindeki Hayır oylarının arttığı hissiyatıyla bir milletvekiline yönelen saldırıyı meşru göstermeye çalışmasını ise yadırgıyorum. Sayın Başkan, nedense güzel, şirin, fikirlere saygılı, tahammüllü, hoşgörülü, konuksever, sokakları huzurlu hemşerilerimizin yaşadığı Bulancak ilçesini, seçim kampanyasına engel olunan, kahvelerinde milletvekiline saldırılan bir ilçe gibi göstermek istemiştir” ifadesini kullandı. BEKTAŞOĞLU: TROL SALDIRISI VE PROVOKASYON

“SALDIRILAR, BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ. TEK ADAM REJİMİNE KARŞI MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”
“Bunu Bulancak halkının, özellikle AKP’ye oy vermiş kardeşlerimin takdirine bırakıyorum. Bana ve partimize yönelik saldırı özelliği içeren bu haberlerle ilgili hukuki süreç başlatacağız.Olayın takipçisi olacağız” diyen Bektaşoğlu, “gözaltına alınan, ilk hakaret eden kişiyle ve eli ıstakalı öteki saldırganların, ayrıca o görüntüleri çekerek yayımlayan kişilerin verecekleri ifadelerle, yürütülen soruşturmayla olayın arkasındaki kişi ve kuruluşların ortaya çıkarılmasını bekliyoruz.

Bu saldırılar, cumhuriyet ve demokrasimize, parlementomuza, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelen bir tehdit olarak gördüğümüz anayasa tasarısına, tek adam yönetimine karşı yürüteceğimiz mücadeleyi engelleyemeyecektir. Bizi yıldıramayacaktır” dedi.BEKTAŞOĞLU: TROL SALDIRISI VE PROVOKASYON

Bülent Bektaşoğlu açıklamasında, kendisine geçmiş olsun dileklerini iletekn Kemal Kılıçdaroğlu’na, Giresun Valisi Hasan Karahan, Cumhuriyet Başsacısı Ozan Kaya, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Emniyet Müdürü Uğur Öztürl il ve ilçe protokolüne, CHP teşkilatları ve üyelerine ve aralarında AKP Bulancak İlçe Başkanı Esat Sakallıoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda kişi ve kuruluşa teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir