GiresunSiyaset

BEKTAŞOĞLU: THY ORDU-GİRESUN UÇUŞLARINI KASITLI DEĞİŞTİRDİ

ORDU-GİRESUN HAVAALANI’NIN SEFER SAYILARININ AZALTILIP, İPTAL EDİLEREK ATIL DURUMA DÜŞÜRÜLMEK İSTENDİĞİNİ SAVUNAN CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU, THY YÖNETİMİNİ ULAŞTIRMA BAKANINA ŞİKAYET ETTİ  

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,  Ordu-Giresun Havaalanı’nda sefer sayılarının düşürülmesini ve iptalleri TBMM’de yaptığı konuşma ve verdiği soru önergesiyle gündeme taşıdı.

“ULAŞIM ANAYASAL HAKTIR.KARLILIK ARANMAZ”

Havaalanından  2 ilin 1 milyonu aşkın nüfusunun yararlandığını,bu nedenle bir talep patlaması yaşandığını, özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya başta olmak üzere uçuşları tam dolulukla gerçekleştirdiğini söyleyen Bektaşoğlu, “ancak Türk Hava Yolları yönetimi hiçbir gerekçe göstermeden, geçtiğimiz günlerde uçuş planlamasını daraltmış, Ankara'yı tek uçuşa indirmiş, Antalya'yı ise hep kaldırmıştır. Oysa aynı nüfusa sahip Trabzon'da aynı düzenleme yapılmamış, hatta zaman zaman ek seferler de konularak yolcular bu ile yönlendirilmiştir” dedi.

Bektaşoğlu, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: ” Kendileriyle görüştüğümüz Türk Hava Yolları yetkilileri, bana bu düzenlemenin gerekçelerini makul bir nedenle açıklayamamış; kârlılık, vesaire gibi sudan sebeplerle geçiştirmiştir. Devlet hizmetlerinde kârlılık aranmaz, daha çok para kazanma arzusu taşınmaz. Zarar edilse de uçuşların düzenli ve eski hâline getirilmesini, sefer sayılarının artırılmasını istiyoruz. Havaalanımız şu anda atıl durumdadır. Bu görüntü iki ilimize de yakışmamaktadır. Dünya birinciliği iddiasında olan Türk Hava Yollarına yakışıp yakışmadığına siz karar verin”

“YOLCULAR BAŞKA HAVAALANINA YÖNLENDİRİLEREK İKİ İLİN EKONOMİSİ ZARARA UĞRATILIYOR”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, aynı gün TBMM Başkanlığı’na Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın cevaplaması istemiyle verdiği önergesinde, şu soruları yöneltti:

1-Ordu-Giresun Havaalanı/Ankara Esenboğa Havaalanı arasındaki  uçuşların bir süre önceye kadar tamamen dolu, sabah ve akşam olarak günde iki kez direk gerçekleşirken, alınan kararla akşam 18.15’deki uçuşun iptal edilmesi ve sadece sabah 06.35’te tek uçuş olarak yapılmasının nedeni nedir? 

2-Oysa Giresun ve Ordu’da yaşayan nüfusla aynı nüfusa sahip Trabzon’daki havaalanından Ankara’ya 5 uçuş olması, doğru olmakla birlikte, Ordu-Giresun Havaalanı’ndan sadece bir uçuş yapılmasının inandırıcı ve makul bir gerekçesi var mıdır?

3-İki ilin halkından bir yolcu, diyelim ki Ankara’ya gitmesi gerekiyor

Etiketler

2 yorumlar

  1. Malesef THY bu karar ile Ordu ve Giresun hakkını mağdur etti direkt uçmak için gece yarısı yollara düşüyoruz Hiç olmazsa hareket saatlerinde iyileştirme yapın. 

  2. Yobaz bir yönetimden ancak bu tür engellemeli düzenlemeler yapılır,halk nasıl madur edilir yanıtı…!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir