Giresun

BEKTAŞOĞLU: “ERDOĞAN’A DEMOKRAT DENMEZ”

'Diktatör' tartışmasına CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da katıldı.

Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “tarafsızlık ve yeminine bağlı kalma” çağrısı yaptığını hatırlatarak, bunun halk tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

Bektaşoğlu, “ancak AKP’nin milletvekilleri ve il-ilçe örgütleri bu konuşmanın içinde geçen ‘diktatörlükle’ ilgili bölüme takılarak,  bu söz üzerinden Sayın Kılıçdaroğlu’na hakaretler yağdırmışlar, böylece Erdoğan’a sadakatlerini bildirme yarışına girişmişlerdir.
Giresun’la ilgili bütün sorun ve konularda  nedense hassasiyetlerini yitirmiş olan ve sesleri çıkmayanlar, yaptıkları açıklamalarda en ağza alınmadık küfür ve hakaretlerle CHP’ye, cumhuriyetimizin ve partimizin kurucularına saldırmaktadırlar.  

Kendilerine bu sözleri aynen iade ediyorum” dedi.

CHP Milletvekili şunları söyledi: “Cumhuriyetimizi kurarak halkın kendi kendisini yöneteceği bir siyasal sistem kuran Atatürk ve İnönü’ye ‘diktatör’ diyenleri, dolayısıyla da onların yanında yer alan Kuvayi Milliyecileri, Osman Ağa ve Giresun uşaklarını suçlu gibi algılatmaya çalışanları kınıyorum.  Onları  saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 

Bu kampanya, AKP’lilerin hep yaptığı gibi bir algı yaratma, hedef saptırma, çarpıtma operasyonudur.

Onların iddia ettiği gibi genel başkanımız ne ülkeye, ne de onlara %52 oy veren halka hakaret etmiştir.
Sayın Kılıçdaroğlu bir gerçeği vurgulamıştır.

Bugün ülkemizde demokrasi,özgürlükler, insan hakları , hukuk ve adalet dikta yönetimlerinde olduğu gibi askıya alınmışsa, ülke kan gölüne dönmüşse,ekonomi ve diğer hiçbir şey iyi değilse, böyle bir ülkede  demokrasi var denilemez,  bunun baş sorumlusu olan kişiye de demokrat denmez.

Diktatör bozuntusu benzetmenin en hafifidir.

Cumhurbaşkanı hukuki hakkını kullanarak yargıya başvurmuş ve CHP Genel Başkanı hakkında hakaret davası açmıştır.Ancak kendisi bu davayı kaybederse, “namus ve şerefi üzerine ettiği yemine bağlı kalmayan bir diktatör bozuntusu” olduğunu mahkeme kararıyla da tescil ettirmiş olacaktır”

 

      

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir