Giresun

BEKTAŞOĞLU ‘DARBEYE TEŞEBBÜSÜ’ DEĞERLENDİRDİ

CHP Giresun Milletvekili Bülrent Bektaşoğlu, bir gurup asker tarafından başlatılan ancak başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin "silahla siyasi yönetimi ele geçirme teşebbüsü" olduğunu belirterek  kınadı. Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu,"Bu teşebbüsün örgütlü yapısı içinde bulunanların kim ya da kimler olduğunun, uzantılarının, arkasındaki güçlerle birlikte ortaya çıkarılmasını bekliyorum"dedi.

"Türkiye Cumhuriyeti, ilkeleri Atatürk tarafından belirlenen demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir"diyen CHP Milletvekili,"Bu yapıyı ve halkımızın iradesiyle oluşan parlementer sistemi bozmaya kalkanlara karşı CHP olarak, mücadelemiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da sürecektir"ifadesini kullandı.

Bektaşoğlu açıklamasında şunları söyledi: "Bugünden itibaren dün gece ağır yara alan demokrasimizi, halkımızın bozulan güven duygusunu, moral değerlerini süratle onararak, Türkiyemizi normal hayat koşullarına çevirmeğe çalışmalıyız.
Meydanlarda oluşturulmaya çalışılan şiddet ve nefret dili, saldırılara dönüşen taşkınlıklara neden olan ayrışmayı pekiştiren söz ve davranışlar süratle terk edilmelidir.Herkesi duyarlılığa davet ediyoruz
Bu kaos ortamından, güvenlik ve otorite boşluğundan yararlanarak ülkemiz yeni maceralara sürüklenmemelidir.
Bu istenmeyen olayı demokrasimizi daha da güçlendirmek için bir vesile olarak görmeliyiz.

Şehit olanlara, Allatan rahmet, yakınlarına başsağlığı,yaralılara acil şifalar, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum".

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir