Giresun

BEKTAŞOĞLU: CUMHURİYETİMİZİ BU DURUMA DÜŞÜRENLER, BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Bektaşoğlu açıklamasında, şu görüşleri dile getirdi: 

“CUMHURİYETİMİZ AĞIR YARA ALDI, KAOS DOLU GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Bugün ulusumuzun kurtuluş, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümünü kutluyoruz.

Bu anlamlı bayramımızı, 93 yıl boyunca belki de ilk kez bugün her zamankinden daha farklı bir Türkiye’de kutluyoruz.

Çünkü en başta Cumhuriyetimizin bütün değerlerine, bütün kazanımlarına ve özellikle Misak-ı Milli sınırlarımızı belirleyen Lozan’a karşı bir irade tarafından yönetiliyoruz.

Bu anlayışta olan bir siyasal iktidarın uyguladığı politikalar sonucunda, iç ve dış güvenliğimizi sağlayan kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin ve devletimizin organik yapısını oluşturan bütün sistemimiz, hukuk düzenimiz ve demokrasimiz ağır yaralar aldı.

Uzunca bir dönem iktidarın kendi paralelinde oluşturduğu ve ülke yönetimine ortak ettiği cemaat örgütlenmesinin, 15 Temmuz’da kalkıştığı hain terör eylemiyle birlikte yaşanan kaos daha da arttı..   

Barış üzerine kurulu dış politikamız, başka ülkelerin çıkarlarına alet edildi, sonu belli olmayan maceralara sürüklendik.   

Terörün en katmerlisini yaşıyoruz, bine yakın yurttaşımızı kaybettik, kentlerimiz ateş ve kan gölüne döndü. 

Kısacası toplumumuzun bütün kesimlerini kapsayan, etkileyen zor bir süreçten geçerken bayramımızı kutluyoruz.

Cumhuriyetimizi ve ülkemizi bu duruma düşürenler, bu sürecin sorumlusu olarak er ya da geç bunun bedelini mutlaka ödeyeceklerdir.

 “BAŞKANLIĞA DEĞİL, CUMHURİYETE İHTİYACIMIZ VAR”

CHP olarak bu süreçte Cumhuriyeti kuran bir partinin sorumlu davranışıyla ülkemizin esenliği çıkarmak için, insanlarımızın huzur ve mutluluğa için çaba harcayacağız, Cumhuriyetimizi onarmaya, sistemimizi rayına oturtmaya çalışacağız.

Ulusça bugün bayramımızı kutlarken, laik, demokratik Cumhuriyete sıkı sıkıya sarılarak korumamız gerektiği bilincimiz güçleniyor,  Atatürk ilke ve devrimlerine olan inancımız daha da pekişiyor.

Çünkü 93 yıl sonra bir kez daha gördük ki; bizim ne başkanlık, ne de buna bağlı diğer bütün rejim ve sistemlere değil, demokratik hak ve özgürlüklerle güçlendirilmiş, hukuk düzeniyle taçlandırılmış Cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimleriyle çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmış tam bağımsız bir Türkiye’ye ihtiyacımız var.

Bunu hep birlikte, birlik ve beraberlik içinde mutlaka başaracağız. 
Başka çaremiz yok.  

“ATA YURDUNDAN, ANA YURDA SELAMLAR”

Bu duygularla, TBMM heyetiyle birlikte bulunduğum atayurdumuz Moğolistan’dan, anayurdumuza sevgi ve selamlar yolluyor, bütün yurttaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta ulu önderimiz, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün kurucularımızı, şehitlerimizi, Cumhuriyetin temel taşı Osman Ağa ve Giresun Gönüllü Alay Kahramanlarını saygı rahmet ve minnet duygularıyla anıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet.   

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir