GiresunUlusal

BEKTAŞOĞLU BAKAN ALA’YA İSTİFA ÇAĞRISI YAPTI

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Ankara’da askeri araçlara yönelik meydana gelen bombalı saldırının güvenlik zafiyeti nedeniyle meydana geldiğini belirterek, İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı istifaya çağırdı.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Bektaşoğlu, “tıpkı daha öncekilerde olduğu gibi yine merkezi ve önemli bir noktada, başkentimiz Ankara’nın en önemli kurumlarının yer aldığı bir alanda gerçekleştirilen bu terör saldırısı göstermiştir ki; terör örgütleri sınır ve engel tanımıyor, diledikleri zaman ve istedikleri yerde toplu katliamlara neden olabilecek eylemler yapabiliyor” dedi.

Eylemcilerin sınırlarımıza kıyı ülkelerden gelmesi ve onca kilometre yolları bombalı araçlarla geçerek hedeflerine ulaşmasını,  sınır güvenliğimizin olmadığının kanıtı olarak gösteren Bektaşoğlu, “bu saldırı, iktidarın iç ve dış politikasında bir tutarsızlık, teröre karşı mücadelede yetersizlik ve bir güvenlik ve istihbarat zafiyeti olduğunu göstermektedir.

Patlamadan önce değil de , birkaç saat sonra bazı kişilerin fail olarak yakalanması, bu zafiyetin de kanıtıdır.

İçişleri Bakanı terör saldırısını kınamak yerine istifa ederek zafiyetin sorumlusu olduğunu kabul etmelidir”ifadesini kullandı.

Ülkemizin bir felakete sürüklendiğini açıklamasında dile getiren CHP millevekili görüşlerini şu cümlelerle dile getirdi: “AKP ve özellikle Cumhurbaşkanı bu tablo karşısında durup bir kez daha düşünmeli, bir kez daha izledikleri politikaları, yöntemleri, söylemleri gözden geçirmelidir.

Bir günde üstelikte başkentinde 28 kişinin, bir gün sonra 7 askerin, Temmuz ayından bu yana 500’ü aşkın insanın terör saldırısıyla öldüğü bir ülkede, başka gündemlerin peşinden koşmak kimseye yarar getirmeyecektir”.
Bektaşoğlu açıklamasında teröre karşı birlik çağrısı yaparak,”

Şimdi her zamankinden daha fazla teröre karşı mücadele başta olmak üzere her konuda birleşip bütünleşmeye barışa, uzlaşıya, huzura ihtiyacı vardır.
Genel başkanımız başta olmak üzere,  milletvekillerimiz, il-ilçe örgütlerimiz ve üyelerimiz bu konuda üzerine düşen sorumlulukları bundan sonra da yerine getirecektir.  

Askerlerimizi, masum yurttaşlarımızı hedef alan, birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yönelik hain, alçakça ve kalleşçe yapılmış bu saldırıları kınıyorum. Faillerin ve arkasındaki güçlerin bütün boyutlarıyla bir an önce ortaya çıkarılmasını istiyorum.  Milletimizin başı sağolsun”dedi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir