Aktüel

BEKİR BAYRAM’A ÖNEMLİ GÖREV

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu (KGF) kuruluş çalışmaları resmen tamamlandı ve ilk Başkanlar Kurulu toplantısı Çorum'da yapıldı.

Genel Başkanlığı’nı Ergün Ata’nın yürüteceği KGF’nin Genel Sekterlik görevi de Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram’a verildi.

GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ BAŞKANI BEKİR BAYRAM, YENİ KURULAN KARADENİZ GAZETECİLER FEDERASYONU GENEL SEKRETERLİĞİ'NE GETİRİLDİ 

Kuruluş aşamasını resmen tamamlayan KGF geçici yönetimi 6 ay içinde genel kurula giderek yeni yönetimi belirleyecek.

Çorum’da yapılan toplantıda, federasyonun faaliyetlerinin ele alınarak Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu oluşumunun yol haritası masaya yatırıldığı toplantıda Marmara ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonları'nın kuruluşlarının tamamlanarak resmi başvurularının yapıldığı açıklandı. Toplantıda ayrıca diğer bölgelerdeki Gazeteciler Federasyonlarının kuruluşunun tamamlanmasından sonra gelecek ay içerisinde de Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun kuruluşunun Ankara'da düzenlenecek programla kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen'in ev sahipliğinde Anitta Otel'de gerçekleştirilen toplantıya Çorum Vali Yardımcısı Ali Deniz Sürmen, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Haşim Eğer, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Özüdoğru, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Osman Bolluk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ünal Demiray, Türkiye Gazeteciler Platformu ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M. Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aslan, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Ergun Ata, İç Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Alemdar, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tolga Gül, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız, Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Bayrak, Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Hüsnü Acar, Bartın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Güngör Yavuzaslan, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Emre Aktürk, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Koordinatörü Sefa Öztürk, Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri Sinan Tunç, eski Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sadık Yavuz, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Selci, Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Kıvanç, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı ve Çorum Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Karadeniz Bölgesi Federasyon çalışmasının tamamlandığını belirterek, kurulum sürecinin ardından ilk toplantının gerçekleştiğini söyledi.

Türkiye Gazeteciler Platformu ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M. Nuri Kolaylı, “Anadolu basını için birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun kuruluş sürecini anlatan Kolaylı, “7 bölge federasyonuyla Ankara'da konfederasyonumuzu kuracağız. Bizimle birlikte hareket eden 60'dan fazla cemiyet var. 1,5 ay içerisinde konfederasyon sürecimiz gerçekleşecek. Türkiye'ye çok sesliliğin, basının gelişmesi için çok iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Bizim arkadaşlarımızın hepsi birbirine bağlı. BİK'in seçimi vardı. Bu da bir sınav gibiydi. Türkiye'de 1500 gazeteden 3 kişi seçildi. Büyük fark atarak seçimi kazandık, şu anda 3 kişi olarak biz temsil ediyoruz. Anadolu'nun sorunlarını biliyoruz, mesleki sorunlarımızı biliyoruz. Konfederasyonu kurduktan sonra el birliği ile Anadolu basını için büyük mücadele vereceğiz” diye konuştu.

Toplantı sonunda Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından Türkiye Gazeteciler Platformu ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M. Nuri Kolaylı, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Alemdar, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Ergun Ata ve Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aslan'a Hitit güneş kursunu sembolize eden plaket verdi.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu üyeleri, toplantının ardından Çorum'un tarihi ve turistik mekanlarını gezdiler. Çorum Müzesi görevlilerinden Arkeolog Metin Çakar'ın rehberliğinde gerçekleştirilen tarih turuna katılan Gazeteciler Cemiyet Başkanları, önce Alacahöyük ardından da Boğazkale'de bulunan Hattuşa ve Yazılıkaya ören yerlerini ziyaret ettiler. Hitit tarihini yakından tanıyan konuk gazeteciler, Çorum Müzesi'ne de hayran kaldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir