GiresunUlusal

BEHİCE ÇAVUŞOĞLU ‘YÜKSELTEN’ NE?

AKP'de siyasete başladıktan sonra aldığı davalar ve pek çok kamu kurumunun avukatlığını yapan ve bir kaç kez vergi rekortmeni de olan Behice Çavuşoğlu, Hakim oldu. Çavuşoğlu'nun önemli bir geliri bırakmasında , kendisine HSK üyeliği sözü verilmesinin etkili olduğu belirtiliyor. 

Çavuşoğlu'nun pek çok AKP'de siyaset yapan avukat gibi hakimliğe geçmesi CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş tarafından gündeme getirildi. 

Yarkadaş tespit edebildiği diğer isimleri de sıraladı: "Bu isimlerden biri de Behice Çavuşoğlu… Hanımefendi, AKP Giresun Kadın Kolları Başkanı… Behice Hanım, AKP'ye üye olduktan sonra, Giresun'un vergi rekortmeni oluyor birkaç kez… Buna rağmen, sekiz bin TL maaş alan hakimlik mesleğine geçiyor… Belli ki; kendisine HSK üyeliği ya da Yargıtay'ın yolu açılıyor.

Başka bir örnek; Ceyda Bozdağ, Edirne Merkez İlçe Başkanlığı yöneticisi… Hacer Alan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in avukatı… Ve bu gibi yüzlerce isim… AKP, mahkemeleri adeta ilçe başkanlığı haline çevirdi. Bunun acısını toplumun tamamı çekecek…"

Çavuşoğlu AKP'nin İl kadın kolları başkanlığı, il genel ve belediye meclisi üyeliği yapmıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir