Giresun

BATUHAN ASAL VE ATAKAN TÜRK ARTIK ÖZGÜR…

Sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettikleri gerekçesiyle 22 Ağustos'ta tutuklanarak cezaevine gönderilen Gençlik Muhalefeti üyesi Batuhan Asal ve Halkevi üyesi Atakan Türk, 75 gün sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Asal ve Türk sabah saatlerinde Giresun Adliyesi'ne getirildi. Bu sırada Giresun Emniyet Müdürlüğü çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Duruşmayı izlemek üzere gelen tutuklu yakınları ve arkadaşları Adliyenin girişine alınmadı. Başka illerden gelenler de güvenlik gerekçesiyle kente sokulmadı. 

dsc_1249

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU DA ORADAYDI 

Batuhan ve Atakan'ın arkadaşlarını CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da yalnız bırakmadı. Sabah saatlerinde adliyeye gelen Bektaşoğlu, Batuhan'ın annesi Ülkü Yakarışık ve Atakan Türk'ün babası Ali Türk ve Halkevi, ADD ve CHP'li gençlerle birlikte bekledi.  
CHP İl Başkanı Necati Tığlı, önceki dönem milletvekili Eşref Karaibrahim, CHP önceki dönem merkez ilçe başkanı Burak Bektaşoğlu, ADD Başkanı Gürsel Ekmekçi, KESK dönem sözcüsü Hayri Şenel de adliyeye gelenler arasındaydı. 

????????????????????????????????????                       dsc_1236

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir