Ulusal

BAŞKAN KERİM AKSU’NUN 23 NİSAN MESAJI

 Kurtuluş mücadelesini başarıyla gerçekleştiren Türk Halkı, 23 Nisan 1920 tarihinde toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile milletin egemenliğini, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan etmiştir.Türkiye Cumhuriyeti üzerinde dün olduğu gibi bugün de iç ve dış odakların sinsi saldırıları hissedilmektedir. Cumhuriyet’in yıpratılması, millet egemenliğinin sığlaştırılması çabaları asla başarıya ulaşamayacaktır. Büyük Önderimiz Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında milletin egemenliğinde Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak ilan eden Mustafa Kemal Atatürk, bugünü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır. Atatürk’ün armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gelecek nesillere aktarmak hepimizin en önemli görevidir. 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu sağlayan atalarımıza minnetlerimizi sunar, geleceğimiz çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir