GiresunManşet Üstü

BAŞKAN AKSU GEDİKKAYA’DA KAYAN BÖLGEDE…

Gedikkaya Mahallesi’nde bir inşaat alanında kazı yapılması sırasında, zemin kayması ve 24 daireli binada çatlaklar oluşması korkuya neden oldu. Gedikkaya Mahallesi Muhtarı Gençağa Karaman, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy ile bölgeye giden Belediye Başkanı Kerim Aksu, mağdur olan ev sahipleri ve müteahhitlerle görüştü. Tedbir amaçlı boşaltılan dairelerde oturan vatandaşların taleplerini dinleyen ve binada inceleme yapan Aksu, K.T.Ü. ‘den bilirkişi heyeti istedi.

hmz2krx05mv2fss53502wt

Başkan Aksu, bölgede Karayolları tarafından yapılan yol çalışmaları sırasında dinamit patlatıldığını belirterek şunları ifade etti: “ Geçmişte yapılan patlamalar sırasında zeminde kayma ve oynamalar oluşmuş. Yeni inşaat için yapılan kazı sırasında zemin kayması sonunda 24 daireli binada çatlaklar oluşmuş. Şuan tehlike görünmüyor. Ancak, çatlak oluşan binada oturan vatandaşlarımızda endişe mevcut. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden bilirkişi istedik. Bağımsız bilirkişi raporundan sonra gereken ne varsa yapılacak. “

Belediye Başkanı Kerim Aksu, olayın haber alınmasından sonra ilgili başkan yardımcısı ve belediye ekiplerinin bölgeye gittiğini, sorunun giderilmesi için gerekenin yapıldığını, bundan sonra vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için belediyenin gerekeni yapacağını sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir