Aktüel

BALIKÇI TEZGAHINDA KAHVALTI

Yapımı devam eden balık pazarı çevre düzenleme çalışmalarında bazı incelemelerde bulunan Başkan Kerim Aksu, bölgede bulunan balıkçı esnaflarının da kahvaltı konuğu oldu. Aksu burada balıkçılar ile uzun süre sohbet ederek, karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

Balıkçılar, yeni Pazar yeri yapan Aksu’ya teşekkür ettiler.

(Devamı iç sayfada)

BALIKÇILAR’DAN AKSU’YA

BALIK PAZARI TEŞEKKÜRÜ

Sabahın erken saatlerinde, tezgahlarını açmadan yanlarında Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu görmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını belirten balıkçı esnafları, “Her zaman yanımızda olan sayın başkanımız bizlerin daha modern ve daha temiz bir ortamda satışlarımızı yapabilmemiz için böyle güzel bir pazar yaptı. Dağınık ve bozuk olan düzeni tek bir çatı altında topladı. Vatandaşlarımız için rahat alış veriş yapabilecekleri bir alanı bizlere kazandırdı. Artık bir vatandaş balık almaya geldiğinde alış verişlerini daha rahat bir ortamda yapacak. En kısa zamanda da tüm çevre düzenleme çalışması bittikten sonrada buradaki yerlerimize yerleşeceğiz ve satışlarımıza başlayacağız. Herşeyden öte şehrimizin girişindeki kötü görüntüyü kaldırması bile takdire şayan bir davranış. Belediye başkanımıza Kerim Aksu’ya ve ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.” diye konuştular.

Belediye Başkanı Kerim Aksu ise şöyle konuştu, "Bildiğiniz gibi burada ilk olarak, bölgeyi adeta nefessiz bırakan binaları kamulaştırarak yıktık. Yolumuzu genişlettik, buraya rahat bir nefes aldırdık. Bu bölge balık satış bölgesi olduğu için, burada meydana gelen çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak ve burayı şehrimize yakışır bir hale getirmek adına geçici bir yapı yaptık. Burası yaklaşık bir buçuk dönümlük bir alan. Bu alanın 570 metrekaresi balık pazarı olacak, geri kalan alanda çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları yer alacak. Çalışmalarda sona gelindi. Kısa süre içerisinde faaliyete girecek. Balıkçılarımıza ve halkımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir