GiresunManşet Üstü

BALIK PAZARI PROJESİ ‘GEÇİCİ’…

Çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, "Bildiğiniz üzere burada bölgede bazı binalar vardı. Burada belediye tarihinin en fazla kamulaştırmasını yaparak binaların yıkımını gerçekleştirerek bölgeye rahat bir nefes aldırdık. Yollarımızı genişlettik. Burada bulunan balık tezgahlarının meydana getirdiği, şehrimize yakışmayan tabloyu ortadan kaldırmak için modern bir balık pazarı yapmayı planladık. Şehirler meydanı ile anılır mantığından yola çıkarak, burayı şehrimize yakışır bir hale getirmek için buraya geçici bir proje uyguluyoruz." dedi.

90cs8bf570i76c45zce4w1Çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Aksu sözlerini şöyle sürdürdü; "Projenin yeşil alan, bitkilendirme ve çevre düzenleme çalışmalarının ortasına uygulanacak. 

Alanımız toplam 1500 m2. Projemiz ise 570 m2'lik bir alanı kapsayacak. Kuşbakışı görüntüsünde bir balığı andıracak yapının büyük kısmı tamamlandı. İçinde 9'ar m2'lik 29 tane dükkan bulunuyor. Kalan alanda ise bitkilendirme ve çevre düzenlemesi yaparak ferah bir ortam oluşturacağız. Çalışmalarımızı kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir