GiresunUlusal

BAKAN VARANK, TEKNOFEST’E KATILDI

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Giresun’a gelen T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, TEKNOFEST KARADENİZ kapsamında Giresun’da düzenlenen festival alanını ziyaret etti.
İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması ile Araştırma Projeleri Yarışması’na katılan gençlerle de görüşen Bakan Varank, projeleri büyük bir dikkatle inceleyerek öğrencilerden bilgi aldı.
Olimpik Yüzme Havuzu içerisinde basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Varank, TEKNOFEST’in önemli bir organizasyon olduğuna dikkat çekerek, önceki yıllarda TEKNOFEST’E katılan gençlerin bir kısmının şu anda kendi firmalarını kurduklarını belirtti.
Bakan Varank, gençlerin böyle zor bir kategoride kendi takımlarını kurmalarının, Türkiye’nin dört bir tarafından gelerek Giresun’da yarışmalarının önemine dikkati çekti.
Bakan Varank’a TEKNOFEST festival alanında; Vali Enver Ünlü, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, TEKNOFEST, TÜBİTAK ve ASELSAN temsilcileri ile il protokolü eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir