AktüelGiresun

BAKAN MURAT KURUM, “AFET KONUTLARI 2021 HAZİRAN’INDA BİTECEK”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 22 Ağustos’ta yaşanan sel afeti sonrasında yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere geldiği Giresun’da, Dereli ve Doğankent ilçelerini ziyaret etti ve helikopterle kentsel dönüşüm proje alanlarını gezerek havadan inceledi.

BAKAN MURAT KURUM, "AFET KONUTLARI 2021 HAZİRAN'INDA BİTECEK"
Bakan Kurum ilk olarak Giresun Valiliği’nde Vali Enver Ünlü başkanlığında, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Kadir Aydın, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve ilgili kurum yetkililerinin katılımıyla düzenlenen ve sel felaketi sonrasında yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıya katıldı.BAKAN MURAT KURUM, "AFET KONUTLARI 2021 HAZİRAN'INDA BİTECEK"Atatürk meydanı ve Giresun Belediyesi ziyaretinden sonra Giresun Kalesi’ne çıkarak buradan tarihi evlerin bulunduğu Zeytinlik semtindeki restorasyon ve Giresun’da yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında Vali Enver Ünlü ve yetkililerden bilgi alan Kurum, 47.Gönül Alay Komutanı Gazi Yarbay Osman Ağa’nın anıt mezarını da ziyaret ederek dua etti.BAKAN MURAT KURUM, "AFET KONUTLARI 2021 HAZİRAN'INDA BİTECEK"Bakan Murat Kurum daha sonra helikopterle geldiği Dereli’ye geldi ve burada esnaf ve afet bölgesindeki vatandaşları ziyaret etti. Kurum burada yaptığı açıklamada, “ hem Dereli’de hem Doğankent’te hem merkezde hem de köylerinde toplamda 618 bağımsız bölümden oluşan ki 250 köy konutu yapıyoruz. Yine Dereli merkezde ticari ünitelerin olduğu, belediye binamızın olduğu içindeki sosyal alanların olduğu yine dere güzergahı üzerinde Akkaya Deresi güzergahı üzerinde rekreasyon alanları, millet bahçesi düzenlemelerin olduğu diğerlerinin hepsini yaptık. Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz şekliyle 2021 yılının Haziran ayı içinde tamamlayıp inşallah daha sağlam daha yaşanabilir daha güvenli Derelimizi, Doğankentimizi yine köy konutlarımızı vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız. Tüm alanlarda çalışmalarımız fiilen devam etmekte. Kalıcı imalatlara ilişkin ilgili tüm bakanlıklar süreçleri yürütüyor” diye konuştu.
Bakan Kurum, ardından helikopterle afet yaşayan bir başka ilçemiz olan Doğankent’e giderek burada da incelemelerde  bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir