GiresunManşet Üstü

BAKAN MAKAM ARABASIYLA EL ÖPMEYE GİTTİ

EDİTÖRÜN NOTU…

Gümrük ve Ticaret Bakanı  Nurettin Canikli, memleketi Alucra ilçesini ziyaret etti. Annesinin elini öpmek ve babasının mezarını ziyaret etmek amacıyla yapılan bu ziyaret, başka türlü bir formata büründürüldü. 

Caanikli'nin karşılanması ve uğurlanması tıpkı geçen hafta olduğu gibi yine devlet protokolünün de dahil olduğu abartılmış biçimde törenlere dönüştü. "Yoğun sevgi gösterileriyle karşılandı" imajını yaratmaya yönelik davul zurnalı, havayi fişekler, çakma kalabalıklar, seçim otobüsü üzerinden halkı selamlamalar veasire…Diğer illerin bakanlarının, üstelikte bizimkine göre çok önemli olmasına rağmen sessiz sakin  görevlerine devam ettilkleri düşünülürse, bu törenler üzerinden sanki bir yerlere mesaj verilmeye çalışılıyor…

Alt tarafı bir ziyareti böylesine abartmak, kul hakkı olan devlet parası dışında, kaynağı belli olmayan liraları sokağa dökmek, kendini böyle karşılatmak  neye hizmet eder; egoların tatmininden başka neye yarar. 

Yaklaşık 1 aydır süren bu gösteriler bakalım ne zaman bitecek de Bakan Canikli, geri kalan aylarda hizmet yapacak mı, göreceğiz…

 

 

2014-940-4

Vali Hasan Karahan ile birlikte ilçeye giden Canikli, Alucra meydanında otobüs üzerinden halkı selamladıktan sonra bir konuşma yaptı.

Canikli, konuşmasında, “ Verilen bu görevler makam değildir, koltuk değildir, hizmet yeridir. Bize tevdi edilen bu görev, bu millete; size, Giresun’a bütün Türkiye’ye daha çok hizmet etmemiz için verilen görevlerdir. Biz bu görevleri bu şekilde anlıyoruz." dedi. görevlerin yükünün ve manevi sorumluluğunun daha büyük olduğunu, bunun farkında olarak bu bilinçle, bu şuurla hareket ettiğini söyleyerek “İnşallah bize tevdi edilen bu onurlu görevi en iyi şekilde millete hizmet olarak, sizlere hizmet olarak geriye döndüreceğimizden ve sadece ve sadece hizmet için bu makamları, bu görevleri, bu yetkileri kullanacağımızdan en ufak zerre kadar kuşkunuz olmasın” dedi.
Bakan Canikli’ye, konuşmasının ardından Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı ile Alucra İl Genel Meclisi Üyesi kardeşi Durmuş Canikli plaket verdi.
88 yaşındaki annesi Ayşe Canikli’yi ziyaret eden Bakan Canikli, annesinin elini öperek hayır duasını aldı. Bir süre Annesi ile sohbet eden Canikli, ardından ilçe merkezindeki aile mezarlığına giderek babası Merhum Şevket Canikli’nin mezarı başında Vali Hasan Karahan ve il Başkanı Hasan Aydın'la birlikte dua etti.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir