GiresunManşet ÜstüSiyaset

BAHÇELİ GİRESUN ADAYLARINI AÇIKLADI

Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen 2014 Mahalli İdareler Seçimi Aday 1. Aday Takdim Toplantısına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 büyükşehir, 12 il, 187 ilçe ve 47 belde belediye başkan adayını açıkladı. Bunlar arasında Giresun merkez, bazı ilçe ve beldede yer aldı. 

Giresun Belediye Başkan adayı Dr.Orhan Erzurum’un yanı sıra adaylıkları kesinleşen ilçe belediye başkan adayları şöyle; Eynesil Halil Cansız, Görele Muhammet Demirbaş, Çanakçı Sebahattin Şenel, Tirebolu Fatih Meşe, Espiye İbrahim Önal, Yağlıdere Şevket Kaya, Keşap Dr. Nihat Yılmaz, Piraziz Uğur Melikoğlu, Şebinkarahisar Hasan Tombul, Görele Çavuşlu Hüseyin Arslan, Eynesil Ören İsmet Kart ve Bulancak Aydındere Ömer Aydoğdu.”

DSC_0187

MHP İl Başkanı Ozan Köymen, 2014 yerel seçimleri öncesi il başta olmak üzere 9 ilçe ve 3 beldede belediye başkan adaylarını belirlediklerini belirterek, belirlenen bu 13 yerde çok iddialı ve zafere en yakın parti olduklarını ifade etti. Köymen, diğer ilçe ve belde belediye başkan adaylarının ise önümüzdeki günlerde belirleneceğini sözlerine ekledi.

MHP Giresun Belediye Başkan adayı Dr. Orhan Erzurum'da yerel yönetimlerde iktidar olmaya talip ve hazır olduğunu vurgulayarak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin hedefleriyle, ilkeleriyle, üretken belediyecilik vizyonuyla, yetişmiş kadrolarıyla ve tertemiz idealleriyle millete hizmet etmeye kararlı olduğunu kaydetti. Erzurum, “Biliniz ki, ülkemizin başka şansı, başka yolu, başka çaresi kalmamıştır. Bizim haricimizdeki tüm alternatifler tükenmiştir. Milletçe üzerimizdeki ölü toprağın kaldırılması, durgunluğun aşılması, gerilemenin bitirilmesi şarttır ve tek umut da buradaki muazzam inanmışlıktır" dedi.

"Yürekten bağlandığımız aziz milletimiz bizlerden çok şey umuyor" diyen Erzurum şunlara yer verdi; "Tıpkı Orhun’dan seslenen Bilge Kağan gibi, tıpkı Söğüt’ten Bismillah diyen Ertuğrul Gazi gibi, tıpkı Haçlıları şaşkına çeviren Kılıçarslan gibi, tıpkı Bizans’ı deviren Fatih gibi, tıpkı düşmanı İzmir’de süpüren Mustafa Kemal gibi, tıpkı tabutluklara dar gelen Başbuğ Türkeş gibi, bizlerde bir devri kapatmak için heyecanlıyız, azimliyiz, imanlı ve atılganız. "

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir