Giresun

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU, PLAJLAR BÖLGESİNDEKİ HANGİ KAÇAK YAPILARI KASTETTİ?

Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu’ndan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu  ziyaret etti. Meclis üyeleri Mete Bahadır Yılmaz, Emrah Altıyaprak ve Serdar Demirkan’ın da bulunduğu ziyaret sırsında  TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na bir an önce yapılmasında zaruret gördükleri hizmetleri sıraladı.

Çakırmelikoğlu ayrıca Güney çevre yolu ve Bulancak durağı geçişinin kısa sürede çözüme kavuşturulmasını, sahilin genişletilerek yürüyüş alanı ve bisiklet yolunun projelendirilmesini tavsiye etti. TSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Hacımiktat Caminden Bulancak durağına kadar olan bölgenin kamulaştırılmasını, TSO binasına Taşbaşı Parkına ulaşım için üst geçit bağlantısı ve gümrük binası önünden araç yolu bağlantısının da verilmesini, sahil bandında fındık ve yerel satış ürünleri bölgeleri ile tur otobüslerine bekleme alanlarının da oluşturulması gerektiğini kaydetti.

n Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu ise, konuşmasında şunları söyledi: “Turizmin en önemli ayaklarından biri olan tur otobüslerinin duraklama ve şehre intikal alanı için ise geçici bir çözüm notası olarak Osman Ağa Meydanını planlamaktayız. Bulancak Durağı bölgesinde projelendirme yapılana kadar Osman Ağa Meydanı (Keşap Durağı) alanında tur otobüslerini misafir edeceğiz. Sahil bölgesinde bisiklet yolu projemiz bulunmaktadır, yine toplama yolunun belediye ye devri için Karayolları ile görüşmelerimiz sürmektedir. Güney Çevre Yolu Projesinde süreç işlemektedir. Şehrimizin sosyal ve kültürel etkinliklere dönük yeni projeler ile geliştirmenin yanında trafik ve imar sorununa çözüm odaklı planlamalarımız mevcuttur. Bu nokta da sizlerin destek ve görüşleri de süreçte bizlere fayda sağlayacaktır.” görüşlerini bildirdi.

Şenlikoğlu, Giresun plajlar bölgesindeki yapılar için ise kısa zamanda çözüm üretilerek yıkımların gerçekleştirileceğini söyledi. Ancak Şenlikoğlu, hangi binaların yasalar aykırı olduğunu açıklamadı, eskiden mi kendisi seçildikten sonra yapılanları mı kastettiğini netleştirmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir