Giresun

DEVİR VE TESLİMDE KERİM AKSU YOKTU…AYTEKİN ŞENLİKOĞLU KOLTUĞA OTURDU…

GİRESUN’DA 10 YIL SONRA AKP’Lİ BELEDİYE YÖNETİMİ BAŞLADI

31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde Giresun Belediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu, mazbatasını aldıktan sonra başkanlık koltuğuna oturdu. Bugüne kadar ki teslim törenlerinin tersine bir ilk yaşandı. Belediye Başkanlık Makamında yapılan devir teslim törenine, Kerim Aksu  katılmadı. O’nun yerine başkanlık devrini Başkan Vekili Hayati Tökez yaptı. DEVİR VE TESLİMDE KERİM AKSU YOKTU...AYTEKİN ŞENLİKOĞLU KOLTUĞA OTURDU...

Merkez İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan Belediye Başkanı Şenlikoğlu, beraberindeki Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, önceki dönem milletvekilleri Hasan Aydın, Ali Temur, Ak Parti ve MHP yöneticileri, meclis üyeleri ve kalabalık bir grup eşliğinde Giresun Belediyesi’ne geldi. Şenlikoğlu, burada yaptığı konuşmada “biz Cumhur İttifakı ile birlikte Giresun’daki problemi çözmeye talip olduk, sizler Giresun Halkı 31 Mart’ta gerekeni yaptı. Bize bu görevi verdiniz, bizde bugünden itibaren Giresun için çalışmaya başlıyoruz. Bugün parti rozetimizi çıkarıp, Giresun rozetimizi taktık. Öncelikle bize destek veren vermeyen bütün Giresunlulara teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu kendisine devir teslim yapan Başkan Vekili Hayati Tökez’e çiçek verdi. Tökez’de yeni Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nu çiçekle karşıladı. Başkanlık Makamında ilk sözü alan Hayati Tökez, seçimlerin demokrasinin en önemli unsuru olduğuna vurgu yaparak; “seçimde yarışı kazanan Aytekin Şenlikoğlu’nu kutluyorum. Şehrimize güzel hizmetler yapılmasını temenni ediyorum. Yaptığınız güzel hizmetleri takdir edeceğiz ve takipçi olacağız. Tekrar seçimlerin Giresun’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kendisini bu önemli göreve layık gören Giresun halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan  Şenlikoğlu şöyle devam etti: “Bugün yeni bir yarış başlıyor, Giresun’a hizmet yarışı. Seçim yarışında bizimle olan Milletvekillerimize, teşkilatlarımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki biz hepimiz bu şehrin çocuklarıyız. Demokrasi eşliğinde Giresun halkı kararını vermiş ve bizlere görev hakkı tanımıştır. Bu andan sonra parti ayrımcılığını bir kenara bırakıp şehrimiz için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yola çıkarken ne söylediysek hepsinin bugünde arkasındayız. Giresunlu hemşerilerimize ne söz verdiysek bundan sonra ki bütün çalışmalarımız bunları gerçekleştirme yönünde olacaktır. Vizyon 2028 sloganıyla çıkmış olduğumuz bu yolda hedeflerimizi gerçekleştirmek için bugünden itibaren çalışmaya başlıyoruz. Bu yürüyüşümüzde öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Bakanlarımızdan, Milletvekillerimizden, teşkilatlarımızdan ve Giresun’umuzdan destek bekliyoruz. Herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Belediye Başkanlık Makamında yapılan devir teslim törenine önceki belediye başkanlarından Hasan Karaibrahim, Hurşit Yüksel, CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, İl Başkan Vekili Ahmet Karaibrahimoğlu ve kalabalık bir vatandaş grubu katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir