GiresunSiyaset

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU, GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Kıran kırana bir yarışla sonuçlanan ve itirazlar nedeniyle uzun süre resmiyet kazanmayan Giresun Belediye Başkanlığı seçimlerinin tartışması sürüyor.

Kesin olmayan sonuçlara göre seçimi az bir farkla Cumhur İttifakı AK Parti adayı Aytekin Şenlikoğlu kazandığı görülüyor. Alınan bilgiye ve seçim tutanağına göre,  Aytekin Şenlikoğlu 30 bin 306, Kerim Aksu 30 bin 025 oy aldı.

Bu sonuca göre, Cumhur İttifakı 18, Millet İttifakı 13 belediye meclis üyeliğine sahip oldu.

Seçimin oy sayımı sürerken, milletvekilleri,  kendi partilileri ve MHP’lilerin de katıldığı kalabalık bir toplulukla Atatürk meydanında zaferini kutlayan Şenlikoğlu, Giresunlulara teşekkür ederek “bundan sonra parti rozetimi çıkaracağım, artık herkesin başkanıyım” dedi.

Ne söz verdilerse arkalarında olduklarını kaydeden Şenlikoğlu, Giresun’un belediye başkanıyız ve bu şehrin hak ettiği hizmetleri alması için ne gerekiyorsa yapacağız. Sizler buna layıksınız. Bu akşam gerçekten Giresun tarihinde, siyaset tarihinde çok önemli bir gece yaşıyoruz, şehrimiz geleceğine mühür vurdu, dedi ki ‘biz bu şehrin talihini biz birlikte değiştireceğiz” diye konuştu.

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU KİM?

Giresun’da doğan Aytekin Şenlikoğlu, Abacıbükü İlkokulu, 1990 yılında da Giresun İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamladı. 2001 yılında AK Parti Giresun Kurucu İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı olarak görev alan Şenlikoğlu, 2004-2006 yıllarında AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüttü. 2017 yılında AK Parti Giresun İl Başkanlığına atanan Şenlikoğlu, evli ve 4 çocuk babası.

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir