GiresunSiyaset

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU HANGİ İDDİALARI YALANLADI?

Cumhur İttifakı’nın adayı olarak belediye başkanı seçilen ancak seçim sonucu kesinleşmediği için mazbatasını alamayan Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “görüyorum ki şahsımla ilgili yapılan; Osman Ağa, yırtılan posterler, şehit cenazesi resimleri vb. ile ilgili şahsimi yıpratıcı çalışmalar seçim sırasında olduğu gibi seçimden sonra da aslı olmayan haberlerle devam etmektedir” dedi.

“Mustafa Kemal Atatürk, Osman Ağa ve şehitlerin birilerinin secim malzemesi olamayacak kadar değerli bunlar üzerinden toplumu ayırıcı çalışmalarına müsaade etmeyeceğiz” diyen Şenlikoğlu, ”Yıkmaya değil yapmaya geldik”. Amacımız şehrimizi projelerimizle planlamış olduğumuz bir şehir haline dönüştürmek olacaktır” ifadesini kullandı.

“ÇAN KULESİ YIKIMI, TOTEMLERDEN KERİM BEYİN KALDIRILMASI TALİMATI VERMEDİK”

Aytekin Şenlikoğlu, şunları söyledi:”Hafta içerisinde Çan kulesi yıkımı ve Şehre giriş totemlerinin değiştirilmesi, Kerim beyin resimlerinin kaldırılması ile ilgili haberler için ne bir talimat verdik, ne de bu konularla ilgimiz oldu. Zaten belediyemiz devir teslim işlemi yapılıncaya kadar eski yönetim tarafından idare edilmektedir. Kaldı ki;  Başkanlık mazbatamızı henüz almadık. Tamamen şahsımı yıpratmaya dönük bu girişimlere ve hakkım da yapılan yalan ve iftiralar karşısında, bunların sorumluları kimler ise gerekli yasal işlem yapmaya da hazır olduğumuzu belirtmek isterim”.

“ÇALIŞMAK İSTEYEN, İŞİNİ SEVEN, GÖREVİNİ YERİNE GETİREN EMEKÇİYLE PROBLEMİMİZ OLMAYACAK” 

Kendilerinin göreve geldiğinde işçi çıkaracağı haberlerini iğrenç bulduğunu ifade eden Şenlikoğlu iddiaları “bir kez daha belirtiyorum; Çalışmak isteyen, işini seven, görevini yerine getiren, hiç bir emekçimizle bir problemimiz olmayacaktır. Bu konuda resmi olarak bizim ağzımızdan çıkmayan hiç bir söz ve açıklamaya kimsenin itibar etmemesini önemle rica ediyorum. Gerek sosyal medya da, gerekse basında bize ait olmayan, ancak; bizimmiş gibi gösterilmeye çalışılan haberler hakkında, ilgili kişiler için hiç çekinmeden yasal işlemler yapılacağını da belirtmek isterim” diye yalanladı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir