EğitimGiresunManşet Üstü

AYGÜN KARDEŞLER OKULLARINI UNUTMADI…

 Giresun Ticaret Meslek Lisesi’ne Titanic Otelleri sahibi Aygün Kardeşler tarafından yaptırılan konferans salonu açıldı.

Açılış törenine Giresun Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Alkurt,ve daha önce okulda görev yapmış müdürler, öğretmenler ve mezun olmuş kişiler katıldı.

Okul Müdürü Ali Güneş, burada yaptığı konuşmada, konferans salonuna maddi katkı sağlayarak yapımını üstlenen okul mezunlarından Titanic Otel’in sahibi Mehmet Aygün ve kardeşi Saim Aygün’e teşekkür etti.

DSC_0409

Giresun Valisi Hasan Karahan ise yaptığı konuşmada, hayırseverlere ‘eğitime katkı’ çağrısı yaptı. Karahan, “Giresun Ticaret Meslek Lisesi, 68 yılda çok ciddi gelenek oluşturmuş. Çok önemli mevkilere gelmiş kişiler yetiştirmiş. Emek verenleri kutluyorum.

DSC_0413

Her işin başı eğitim. Giresun eğitimde başarılı. Ama bu yetmez. Seviyemizi daha da yükseltmeliyiz. Bunun için hayırseverlerden destek bekliyoruz. Ama ne yazık ki; Giresun hayırseveri az bir il. Eğitime katkıda bulunan kişi sayısı bir elin parmaklarından bile az.”DSC_0428Salon’dan sonra okulda Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile yapılan 5 ayrı meslek dersi laboratuarının da açılışı yapıldı.

Tören, salon ve laboratuarların tefrişine destek veren kişilere plaket verilmesi ve  düzenlenen kokteylle sona erdi.

Törene, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Giresun Belediye Başkan Adayı Yılmaz Can ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.DSC_0417 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir