AktüelGiresun

AYGÜN ATTAR, RECEP İVEDİK TEPKİSİNİ KANAL D’DE ANLATTI

Recep İvedik filminin 5. serisinin fragmanında yer alan Şahan Gökbakar'la Azerbaycanlı sporcunun yumruklaşma sahnesine her iki ülkeden de tepkiler sürüyor. AYGÜN ATTAR, RECEP İVEDİK TEPKİSİNİ KANAL D'DE ANLATTI 

ATTAR:O SAHNENİN FİLMDEN ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ…

Daha önce yaptığı açıklamayla bu sahnenin iki ülke arasındaki dostluğa karşı bir algı oluşturmaya dönük olduğunu dile getiren Giresun Üniversitesi'nin önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, dün gece Kanal D televizyonunda görüşlerini anlattı. Ana haber bülteninde Ahmet Hakan'ın konuğu olan Attar, daha iki gün önce Azerbaycan-Türkiye diplomatik ilişkilerinin 25. yılının kutlandığını belirterek bu dönemde yayına verilen filmin fragmanındaki sahnenin iki ülke vatandaşlarına üzüntü verdiğini söyledi.

Attar "bu gülüp geçilmeyecek kadar hassas bir konu. Göğsünde ay yıldızlı yumruk olan iki dost ülkenin sprocularının birbirlerini yumruklaması, cenk lafının kullanılması hoş değil" dedi. 

"Filmler kurnaca da olsa algı yaratma özelliği taşır. Dost olmayan ülkelerin dillerine gereksiz pelesenk olacak sözler vermemek lazım. Azerbaycan da Türkiye'de bayrak konusunda hassas. Kardeşliği özendirelim. Ne gerek var buna"diyen Aygün Attar, filmden o sahnenin çıkarılmasını istedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir