Giresun

AYDIN’DAN KERİM AKSU’YA 35 TRİLYON SORUSU

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, bu kez CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim’in  ‘belediye alt yapıya harcadığı 35 milyon lira’ harcadı sözünü dilini doladı.

Ardı ardına basın toplantısı yaparak Başkan Kerim  Aksu’ya yönelik muhalefetini sürdüren, Aydın,Teyyaredüzü’nde çekilmiş bir fotoğrafı göstererek"35 milyon lirayı harcadıysanız nereye harcadınız? 35 milyon lira altyapısına harcama yapılan bir şehrin denizine pislik akar mı? Bu parayı hangi alt yapı hizmetine nasıl harcadılar, açıklasınlar" dedi.

35 milyon lira alt yapıya harcandıysa bu nasıl gerçekleşti. Nereye, hangi şartlarda yapıldı?" diye konuştu.

Giresun Belediyesi’nin çocuklar için yaptığı ve tüm Türkiye’de ses getiren oyuncak ve kitap kumbarasını da eleştiren Hasan Aydın, şunları söyledi: "Oyuncak kumbarası yaptık. Kumbaranın patentini bizden bütün belediyeler aldı dedil. Ben de diyorum ki, siz oyuncak kumbarası ile övünmeye devam edin. yapılan hizmet güzeldir. Oyuncak kumbarası için sizlere teşekkür ediyorum. Ama 21 yüzyılda bu görüntülere, hele hele turizm şehri olacak dediğimiz kentimiz için bu görüntüleri halkımızın takdirine bırakıyorum" 

Aydın, ayrıca Giresun’da yaşayan sığınmacılarla ilgili Giresun Emniyet Müdürlüğü’nden aldığı bilgi notunu da aktardı.

Buna göre; Giresun’da 282 Afganistan,51 Irak, 6 İran’lı toplam 333 sığınma başvurusu yapmış kişi yaşıyor.   

 Hasan Aydın toplantı bittikten sonra basın mensupları çıkarken, “siz çok önemli bir arsa yolsuzluğu var onu araştırın. Yakında ulusal basına çıkacak. Büyük bir yolsuzluk, imarla ilgili" diye yüksek sesle bağırdı, ancak sorulunca ayrıntılı bilgi vermedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir