Giresun

AVRUPA’DAKİ GİRESUNLU AKADEMİSYEN DERNEĞİNDEN ÖNEMLİ SEMPOZYUM

Avrupa`daki Giresun`lu Akademisyenler Derneğin’in insanları birleştirici, eğitici, bilgilendirici, tanıtıcı, anlamlı etkinlikleri sürüyor.AVRUPA'DAKİ GİRESUNLU AKADEMİSYEN DERNEĞİNDEN ÖNEMLİ SEMPOZYUM

Dernek bu kapsamda “Kültürler arası anlayışı geliştirip – beraberce geleceği oluşturmak – ortak yaşamak 2″ teması altında bir sempozyum gerçekleştirdi.

Sempozyum, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar ile dernek başkanı Cevdet Maraş  ve  entegrasyon, spor ve sağlık, tüketiciyi koruma ve itfayiyeden sorumlu vali yardımcısı Dr. Ralf Krumpholz’un günün anlamına uygun konuşmalarıyla başladı.

Sempozyuma Almanya nın  Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin uyum kurumlarından sorumlu olan ve bu konularda çeşitli üniversitelerde ders veren, bilimsel çalışmalarıyla kendinden söz ettirmiş bilim adamları konuşmacı olarak katıldılar.

Dr. Mohammad Heidari  konferansında” uyum sürecinde fırsat eşitliliği veya kamu idaresinde uyum amaclarina uygun yönetim” konusunu, Dr. Alexander Friedman ise;  Rusya bölgelerindeki Almanların yasam koşullarını, tarihi geçmişlerini, ordaki politik gelismeleri ve  Almanya ya gelen Alman kökenli göçmenlerin ve diğer grupların tipik özelliklerinden ve bu grupların toplum içindeki davranışlarını çeşitli kaynaklara dayanarak değişik tezlerle analiz zaptı.

Sunuculuğunu Hülya Osmançelebioğlu`un (Egitim bilimci) yaptığı sempozyum samimi bir havada ve ayni zamanda profesyonelce gerçekleşti.

Konuşmacılar ve dinleyiciler derneğin eğitime ve bilime katkılarını takdir ederek her zaman destekleyeceklerinin sözünü verdiler.

Dernek başkanı Cevdet Maras,  herkese desteklerinden dolayı teşekkür edip; tekrar buluşmak dilekleriyle oturumu kapattı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir