AktüelGiresun

AVRUPA’DAKİ DERNEKLERDEN GÜNEŞ BEBEĞE DESTEK

METİN ÇOBAN: KAMPANYAMIZ SÜRÜYOR

SMA hastası 8 aylık Güneş bebeğin tedavisi için memleketi Giresun’da ve Türkiye’nin çeşitli illerinde kampanyalar sürüyor. Bunlara bir destek de Avupa’dan geldi. Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Metin Çoban’ın çağrısıyla başlayan kampanyanın ilk aşamasında 120 bin lira toplandı

Federasyon bünyesinde bulunan altı derneğin, yönetim kurullarında görev alan üyelerinin kendi çevrelerinden temin ettikleri yaklaşık 120 bin Türk Lirası karşılığı 12 bin 228 Euroluk havaleyi “ Güneş’ e Umut Ol” kampanyası çerçevesinde baba Zekeriya Karavil adına açılmış olan hesaba havale ederek yerine ulaştırdılar.

AGDF Başkanı Metin Çoban yaptığı açıklamada, emeği geçen derneklere ve yardımseverlere teşekkür ederek, bir nebze de olsa Güneş bebeğin yaşama tutunmasını sağlayabilirsek, o zaman büyük mutluluk duyacaklarını belirtti. Çoban ayrıca, Avrupalı Türklerin destek için duyarlı olduklarını belirterek, kampanyanın sürdüğünü ve AGDF nin de bundan sonra da Güneş bebeğin yanında olacağını ve herkesi bu kampanya için katkı sunmaya davet etti.
Kampanyaya destek olan dernekler şunlar: (Mülheim Giresun’lular Derneği, Avusturya Viyana Giresun’lular Dernegi, Kempten Bavyera Giresun’lular Derneği, Stutgart Baden Wütemberg Giresun’lular Derneği, Schömberg Giresun’lular Derneği, Köln Giresun’lular Derneği)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir