Spor

AVCILAR 2014 TRAP SEZONUNA HAZIRLANIYOR

2014 TRAP sezonu; Tutkum Av Bayii/Yalçın CÜRGÜL organizasyonu ile 13 Nisan Pazar günü Bulancak Pazarsuyu mevkii, Jandarma Atış alanında gerçekleştirilen antrenman müsabakaları ile başladı.

Nisan, Mayıs ve Haziran ayı boyunca bölgede yapılacak, TRAP atıcılık yarışmalarına hazırlık amaçlı gerçekleştirilen antrenman müsabakalarında bir araya gelen Bulancaklı avcı ve atıcılar, 10 atış üzerinden 2 turda hünerlerini sergilediler.

Yirminin üzerinde avcı ve atıcının katıldığı antrenman müsabakalarının ilk turunda; 1. Yalçın CÜRGÜL 2. Zafer ÇAMALTI 3. Oğuzhan TURHAN olurlarken,

ikinci turda; 1. Ertan ÇAKMAK 2. Zafer ÇAMALTI 3. Yalçın CÜRGÜL oldular.

İLK YARIŞMA GÖRELE’DE

20 Nisan’da, Görele Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından Görele’de düzenlenecek TRAP müsabakası ile başlayacak 2014 TRAP sezonu, Haziran ayının ilk haftasına kadar devam edecek. Yarışmalara; Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon illeri ve ilçelerinden çok sayıda avcı ve atıcının yoğun katılım göstermesi bekleniyor.

ETKİNLİK TAKVİMİ

• 20 Nisan 2014 – Görele Avcılar ve Atıcılar Derneği TRAP müsabakası (Görele – GİRESUN) • 11 Mayıs 2014 – Bulancak Avcılar ve Doğayı Sevenler Spor Kulübü Derneği TRAP VE TEK KURŞUN müsabakası (Bulancak – GİRESUN) • 18 Mayıs 2014 – Ordu Gençlik Haftası Trap ve Tek kurşun müsabakası (Ulubey – ORDU) • 25 Mayıs 2014 – Terme Amazon Avcılar Derneği Trap ve Tek kurşun müsabakası (Terme – SAMSUN) • 01 Haziran 2014 – Bulancak Avcılar ve Atıcılar Derneği Geleneksel TRAP Şenliği (Bulancak – GİRESUN)• 07 Haziran 2014 – Çarşamba Avcılar derneği Trap ve Tek kurşun müsabakası ( Çarşamba – SAMSUN )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir