GiresunUlusal

ATTAR’IN ÖDÜLÜNE İLK KUTLAMA STK’LARDAN

Geçen hafta İngiltere’nin Oxford şehrinde Oxford Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen törende “Socrates Ödülleri” kapsamında, “En İyi Bölgesel Üniversite” ve “Yılın Yöneticisi” ödüllerini alan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’a , ilk kutlama ziyareti Giresun’daki STK’lardan geldi. Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara,Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Arzu Topuz, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Oksal, Türk-İş Temsilcisi ve Belediye-İş Sendikası Başkanı Erdem Mert  ve Kent Konseyi Üyesi Kanal G TV Sahibi Hamdi Çakır’dan oluşan heyet, Attar’ı makamında ziyaret ederek kutladı.

ALİ KARA: ÜNİVERSİTEMİZİN YANINDAYIZ VE DESTEKÇİSİYİZ

Heyet adına konuşan Ali Kara, şunları söyledi:  “Biz kez daha gördük ki; Giresun’un tek parlayan yıldızı Giresun Üniversitesidir. Aldığınız birçok ödül ve başarılı çalışmalarınızla bunu defalarca ortaya koydunuz ve koymaya devam ediyorsunuz. Son olarak İngiltere Oxford’da aldığınız; “En İyi Bölgesel Üniversite” ve “Yılın Yöneticisi” ödülleriyle Giresun’un adının dünyada duyulmasını sağladınız. Giresun vizyonunun gelişmesinde ve Giresun Üniversitesi’ne başarılı çaba ve çalışmalarınızla sağladığınız katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ederken, aldığınız ödüllerden dolayı da gönülden tebrik ediyoruz. Biz; Giresun sivil toplum kuruluşları olarak her zaman sizlerle gurur duymaya, üniversitemizin yanında olmaya ve destek vermeye devam edeceğiz”

Rektör Attar ise STK temsilcilerine teşekkür ederek, “Giresun halkına destekleri için teşekkür ediyoruz. Halkımızın üniversitemizle omuz omuza vermesi bu başarıların artarak devam etmesine vesile olacaktır”dedi.

Aygün Attar, “Giresun Üniversitesi olarak kat ettiğimiz mesafe hepinizce malumdur. Başarımız ve çabalarımız hep Giresun’a katkı yapabilmek içindir” dedi Attar,” Bugün Giresun Üniversitesi olarak 30 bine yaklaşan öğrenci mevcudu, yüzde 300 artan akademik-idari personeli, sayıları 13’e yükselen fakülteleri ve yeni açılan birimleri ile fiziki yapı olarak kısa sürede gelinen nokta bu başarılardan sadece bazılarıdır. Kalabalık Giresun Üniversitesi ailesi olarak başarılarımızla gurur duyuyor ve aldığımız ödüllerle onurlanıyoruz. Çabamız başarılarımızın artarak devam etmesi yönündedir” diye konuştu.

2f559a40e2

BSUN DA KUTLADI:ATTAR'IN BAŞARILARI VE ÇABALARI PRESTİJLİ BİR ÖDÜLLE TANINDI

Öte yandan, Merkezi Romanya'nın Kösence kentinde bulunan, kısa adı BSUN olan ve Karadeniz'e kıyı 12 Ülkeden 104 üniversitenin üyesi olduğu Karadeniz Üniversiteler Ağı Uluslararası Daimi Sekretaryası da yayınladığı bir basın açıklaması ile Attar’ı Oxford Socrates Ödülleri’nden dolayı kutladı  

Üniversitenin sitesinde yer alan kutlama açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “12-15 Ekim tarihleri arasında Birleşik Krallık Oxford’da   “Bilim ve Eğitim: Gelişimin Yenilikçi Modelleri” liderler zirvesi organize edilmiştir. Etkinlik Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika’dan otuzu aşkın ülkedaen bilim insanları ve üniversite rektörlerini bir araya getirdi.  Modern eğitim programları ve metodolojilerinin teşviki ve yüksek öğretimdeki en son akımlara vurgu yapılarak, gelişimin yenilikçi modelleri konusunun altı çizilmiştir. Önde gelen akademik kurumlar ve bilim insanları olarak sürekli gelişen eğitim kuruluşları adına yenilikçi çözümler ve bilimsel başarıların sunumları, eğitim ve bilim alanındaki uluslararası iş bilirliği ve ortaklık konularıyla ilişkilendirilmiştir.

13 Ekim’de katılımcı kurumaların temsilcileri Oxford Akademik Birliği’nin kuruluş bildirgesini imzaladı. Bu kuruluşun stratejik amacı; eğitim ve yöntem bilimsel araştırmaları, kültürel ve eğitsel faaliyetleri geliştirmek için eğitim kurumları ve araştırma kuruluşlarının eserlerinin entegrasyonu ve koordinasyonunu sağlamaktır.

Bu etkinlikte, Karadeniz Üniversiteler Ağı,  Türkiye’den Giresun Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Aygün Attar tarafından temsil edilmiştir. Sayın Rektör Prof. Dr. Attar, konuşmasında bölgesel işbirliğinin önemini ana hatlarıyla vurgulamış ve Karadeniz Üniversiteler Ağı (BSUN) çerçevesi dahilinde üniversiteler arası işbirliğinin başarılarını sunmuştur.

15 Ekim’de ödül töreni esnasında Giresun Üniversitesi’ne ve Sayın Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’a çok prestijli bir ödül olan “Geleceğin Uluslararası Bilim ve Eğitim Üniversitesi” ödülü takdim edilmiştir.

Giresun Üniversitesi akademik kadrosu ve öğrencilerine ve bizzat Sayın Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’a başarılarının ve çabalarının böylesine prestijli bir şekilde tanınmasından ötürü tebriklerimizi sunuyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir