EğitimGiresunManşet Üstü

ATTAR’IN ESERLERİ TAMAMLANIYOR

Giresun Üniverstesi, kuruluşundan bu yana hic bir katkı yapılmayan fiziki altyapısını güçlendirerek merkezdeki bina ihtiyacını gideriyor.
 


Rektör Attar, üniversite yönetimiyle birlikte inşaat alanında gezi ve incelemelerde bulunarak son durum hakkında brifing aldı.


4543c086a0Daha sonra buraya taşınması planlanan Deppoy’daki Gazipaşa ve Nizamiye yerleşkelerine giden Attar, tüm eksiklerin tespit edilerek giderilmesi ve planlamaların şimdiden titizlikle yapılması talimatını vererek, tüm akademik ve idari personelin bu konu üzerinde hassasiyetle durmasını istedi.


Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın start vermesiyle 28 Mart 2013 tarihinde başlayan İnşaatlar tamamlandığında üniversitenin bina sorunu ortadan kalkacak ve 8 bin dolayında öğrenci daha çağdaş ve modern imkanlarda eğitim-öğretimlerini sürdürecekler.0b18c580cdTOKİ bu alana,  Fen- Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile enstitüler ve araştırma merkezleri yapıyor. Ayrıca bu alanda 24 amfi de yer alacak.


Çağdaş mimarinin özellikleri uygulanarak son teknolojik imkanlarla yapılan binaların Eylül ayında tamamlanarak teslim edilmesi ve yeni eğitim öğretim yılına hazır olması hedefleniyor.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir