Giresun

ATTAR’DAN MESAJ

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 1989 yılından bu yana kutlanan “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri nedeniyle bir mesaj yayımlayan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, "Sevgi ve merhametin kaynağı, yaratılmışların en şereflisi Peygamberimizin doğumu bütün insanlık için kurtuluşun, huzurun ve mutluluğun habercisi olmuştur" dedi.

Attar mesajında şu görüşleri dile getirdi: "Peygamberimizin hayatının, örnek kişiliğinin, düşünce dünyasının ve yüce dinimizin ahlak ve inanç anlayışının çeşitli etkinliklerle anlatıldığı, vatandaşlarımızın her yıl artan bir heyecanla bağrına bastığı Kutlu Doğum Haftası, Sevgili Peygamber efendimize olan sevgimizin pekiştirileceği, bu anlayış ve inançla birbirimize karşı olan kardeşlik duygularının da güç kazanacağı günlerdir.

O’nun hayatı; dürüstlüğün, istikametin, erdemin, şefkat ve merhametin doğru ile yanlışı birbirinden ayıran ölçüsüyle bizleri aydınlatırken, mukaddes sözleri, tavsiyeleri, yaşayış ve hayatı algılama şekliyle de bütün bir kâinat için mutlak ‘rehber’ niteliğindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin  Kutlu Doğum Haftası'nın kutluyor, bu haftanın İslam alemine ve tüm  insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir