Aktüel

ATTAR’A KOSOVA’DAN ÖDÜL

KOSOVA BAŞBAKANI HAŞİM TACİ, GRÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AYGÜN ATTAR'A TÜRK DÜNYASINA HİZMET ÖDÜLÜ VERECEK

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar'a bir özel ve anlamlı ödül daha…

ATTAR'A ÖDÜLÜNÜ KOSOVA BAŞBAKANI VERECEK

Kosava Cumhuriyeti'nin tek Türk Belediyesi olan Mamuşa Belediyesi, Attar'ı, Türk-İslam dünyasına yaptığı katkılar ve başarılı çalışmaları nedeniyle Hizmet Ödülü'ne layık gördü. Rektör Attar'a, ödülü, 23 Ağustos 2013 tarihinde  Kosova Cumhuriyeti Başbakanı Haşim Taci tarafından takdim edilecek.

"TÜRK DÜNYASINI YAKLAŞTIRACAĞIZ"

RTEmagicP_nesibova3

Böylesine anlamlı bir ödüle layık görüldüğü için Kosova Cumhuriyeti ve Mamuşa Belediyesine teşekkür eden Rektör Attar, "Şahsıma verilecek olan bu ödül, aynı zamanda; üniversite olarak Türk dünyasını yakınlaştırma amacımıza ve bu yönde yürüttüğümüz akademik çalışmalarımıza katkı sunacak  ve bizi daha da özendirerek sorumluluklarımızı artıracaktır.

Son yıllarda ülkemizin bir politika olarak benimsediği Türklerin olduğu her yerde var olma yaklaşımını, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitim alanında işbirliği ve güç birliği yaparak güçlendireceğiz.  Bunun için 14.yüzyıldan beri nüfus varlığımızın korunduğu, dinimizin, kültürümüzün, gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı Balkanlar ve bu coğrafyanın en önemli ülkesi Kosova bizim için öncelikli bir ülkedir  " dedi.

BAŞKAN'DAN ÖZEL DAVET

Aygün Attar Kosova'da düzenlenecek olan  5.Uluslararası Domates Festivali'ne de katılacak.

Mamuşa Belediye Başkanı ve Kosova Türk Adalet Partis( KTAP) Başkanı Arif Bütüç, Rektör Attar'a gönderdiği festivale davet mektubunda; "Balkanlardaki Türk kültürünü, gelenek ve göreneklerini, Balkanlarda ve Kosova'daki Türk varlığını, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen misafirlerimize göstermek istiyoruz. Sizi de aramızda görmekten onu duyarız" dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir