Aktüel

MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN KIZI EVLENDİ

ATTAR'A ANLAMLI GÖREV… GRÜ REKTÖRÜ ATTAR, MHPGENEL BAŞKANI BAHÇELİ, BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ , MİLLİ SAVUNMA BAKANI YILMAZ, AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KURTULMUŞ VE ÖNEMLİ İSİMLERLE BİRLİKTE, BBP'NİN MERHUM GENEL BAŞKANI MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN KIZININ NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ YAPTI…

muhsin-yazicioglu-nun-kizi-bahceli-ve-kurtulm-4714557_400

Helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun kızı Firuze Yazıcıoğlu, akrabası Mustafa Afşin Yazıcıoğlu ile evlendi. Gelin ve damadın şahitliklerini Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve birçok davetli yaptı.
Firüze Yazıcıoğlu'nun şahitleri arasında aile dostları olan  Muhsin Yazıcıoğlu'nun "Hoca Bacı" sı Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar da vardı.


1005067_381792415266137_70252915_n

Başbakan Erdoğan da nikah şahidleri arasında olacaktı. Ancak  Mersin dönüşü Ankara Etimesgut Havaalanı'ndaki mitinge dönüşen karşılama törenleri nedeniyle gelemeyince,  O'nun yerine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş nikah şahidi oldu.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu'nu bu mutlu günlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kabineden çok sayıda bakan, siyaset , bürokrasi ve iş dünyasından önemli isimleri de yalnız bırakmadı. 

Program mehter takımının gösterisi ile başladı. Mehter takımı gösterisinin ardından Sivas Halk Oyunları Ekibi sahne aldı. Nikâh töreninde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir düğün töreninde gelin ve damada tavsiyeler verdiği video izletildi. Kuran-ı Kerim'in okunduğu nikâha semah gösterisi ile devam edildi. Şair Bedirhan Gökçe'nin şiir okumasının ardından nikâh törenine geçildi.532484_381792561932789_761111821_n

MEHMET GÖRMEZ ÇİFTE KURAN-I KERİM HEDİYE ETTİ

Gelin ve damadın nikâh masasına gelmesinden sonra nikâh şahitleri de sahneye davet edildi. Çiftin şahitliklerini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve birçok davetli yaptı. Nikâh defterini imzalayan gelin ve damada evlilik cüzdanını Mustafa Destici dualarla verdi. Diyanet İşleri Başkanı Görmez, çifte Kuran-ı Kerim hediye etti. Gelin ve damadın yakınlarının sahneye gelmesi ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Çiftin tebrikleri kabul etmesinden sonra düğün sona erdi.

1370708679665

Ankara Ticaret Odası Congresium’da yapılan törene; merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi Fidan Yazıcıoğlu, abisi Yusuf Yazıcıoğlu, eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan Yazıcıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Büyük Birlik Partisi Genel (BBP) Başkanı Mustafa Destici, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, eski bakan Hasan Celal Güzel, Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva, hayırsever Melek İpek, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ve birçok davetli katıldı. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir